• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje koronaviruso situacija kaista – kyla užsikrėtimų skaičius, skelbiama apie vis daugiau mirčių, pildosi ligoninių skyriai. Tiek valdžia, tiek epidemiologai pripažįsta, kad nerimą kelią artėjantis ilgasis Vėlinių savaitgalis, po kurio, jei gyventojai nesisaugos, situacija gali stipriai pablogėti.

Lietuvoje koronaviruso situacija kaista – kyla užsikrėtimų skaičius, skelbiama apie vis daugiau mirčių, pildosi ligoninių skyriai. Tiek valdžia, tiek epidemiologai pripažįsta, kad nerimą kelią artėjantis ilgasis Vėlinių savaitgalis, po kurio, jei gyventojai nesisaugos, situacija gali stipriai pablogėti.

REKLAMA

Kad ilgasis Vėlinių savaitgalis kelia nerimą dėl šalies epidemiologinės padėties neslėpė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Neslepiu, kad tam tikrą susirūpinimą kelia Vėlinės. Labai gerai atsimename, kai praėjusiais metais po Vėlinių turėjome atvejų augimo paspartėjimą. Tai labai raginčiau, kadangi šiais metais Vėlinės yra keturių dienų, <...> žmones, kurie ketina kažkur vykti, gerai apgalvoti, kur yra vykstama ir galvojant apie įvairius susitikimus su giminėmis ir artimaisiais, įvertinti, kokia rizika yra juos užkrėsti“, – kreipėsi į žmones I. Šimonytė.

Premjerė pažymėjo, kad Vyriausybė prašo žmonių sąmoningumo ir neketina įvesti judėjimo ribojimų.

„Nors žinau, kad mano prašymai kai kuriems žmonėms nėra labai įdomūs, vis dėl to, aš siūlyčiau į juos įsiklausyti. Ne dėl to, ką sako Vyriausybė, Seimo nariai, valdžia ar dar kažkas, o dėl pačių žmonių saugumo. Tol, kol turime nemažą dalį nepaskiepytų vyriausio amžiaus žmonių, rizika tiems žmonėms pirmiausia keliame mes patys. Tą reikia labai gerai įvertinti ir įvairius giminių susirinkimus, kurie tokiais atvejais labai įprasti, apriboti tiek, kad jie nekeltų grėsmės mūsų brangiausiems žmonėms“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Padėtis po Vėlinių gali pablogėti

Nerimą ilgasis Vėlinių savaitgalis kelia ne tik sprendimų priėmėjams, bet ir specialistams.

REKLAMA

„Jau turime tokią praktiką, praėjusiais metais, kai buvo Vėlinių savaitgalis, nors buvo ir eismas ribojamas, žmonės vis tiek būriavosi, rinkosi, važiavo į kitas teritorijas, kapines lankė visoje Lietuvoje, žmonės susirinkdavo iš skirtingų socialinių burbulų.

Be abejonės, tie susitikimai nevykdavo tik gryname ore, o jei ir vykdavo lauke, tai tas susitikimas vykdavo nesilaikant atstumų, nedėvint kaukių. Po praėjusių metų Vėlinių savaitgalio turėjome rezultatą – aukštą atvejų pakilimą“, – naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Gydytoja nori tikėtis, kad šios Vėlinės bus kitokios ir žmonės atsakingiau laikysis rekomenduojamų saugumo reikalavimų.

„Vėlinės ilgos, išpuola keturios dienos laisvadienių, tai toks patarimas būtų, kad reikėtų kiekvienam, kiekvienai šeimai gerai apgalvoti savo sveikatos būklę, socialinę aplinką, į kokią žmogus papuls.

Pagaliau, pradinių klasių moksleivių išvežimas per atostogas pas senelius irgi yra grėsmė. Tų grėsmių yra, tad prašymas būtų apgalvoti kiekvieną situaciją kiekvienai šeimai ir priimti patį racionaliausią sprendimą“, – sakė D. Razmuvienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iššūkių, pasak NVSC epidemiologės, kelia ir moksleivių atostogos.

„Vaikams atostogos yra atostogos. Nebus taip, kad jaunas žmogus sėdės namie ir žiūrės pro langą. Jis viską socialiai aktyviai veiks“, – teigė pašnekovė.

„Jei žmonės nesilaikys tų reikalavimų ir labai atsipalaiduos per lapkričio pradžią, padėtis gali pablogėti“, – pridūrė D. Razmuvienė.

REKLAMA

Ateitį prognozuoti beprotiškai sunku

Lietuvoje pastarosiomis dienomis koronaviruso atvejų skaičius viršija 3 tūkst. užsikrėtimų. D. Razmuvienė atskleidė, kad sunku nuspėti, ar artimiausiu metu bus sumuštas liūdnas atvejų rekordas – 3984 atvejai per parą.

„Prognozuoti, kas bus rytoj, kas bus po dviejų savaičių – sunku. Ypač žinant, kad deltos atmaina turi tam tikrų agresyvių savybių ir jas nuspėti, kaip ji dar gali pasielgti, yra beprotiškai sunku ir praktiškai neįmanoma“, – sakė D. Razmuvienė.

REKLAMA

Visgi, pasak epidemiologės, nors užsikrėtimų ir mirčių skaičiai yra gąsdinantys, Lietuvoje epidemiologinė situacija nėra tokia jau bloga.

„Skiepijasi žmonės kiekvieną dieną. Aišku, norėtųsi, kad tie skiepijimai būtų 3–4 kartus didesni per dieną. <...> Vyksta tas procesas“, – teigė D. Razmuvienė.

„Reikėtų pasistengti kažkaip pragyventi šį šaltąjį žiemos laikotarpį, kai mes visi dažniau būname uždarose patalpose“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistė akcentavo, kad nuotoliniu būdu dirbančių žmonių skaičius nėra didelis, tad žiemą ji rekomendavo dirbti nuotoliu, kad virusas neplistų darbo kolektyvuose.

„Ir renginių organizavimas arba dalyvavimas juose kažkaip turėtų būti mažinamas. <...> Nes virusas tik ir laukia mūsų susibūrimų, atstumų nesilaikymo, kaukių nedėvėjimo“, – tvirtino D. Razmuvienė.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad visi norintieji praėjus pusmečiui nuo paskutiniojo skiepo Lietuvoje jau gali pasiskiepyti sustiprinamąja COVID-19 vakcinos doze. Tačiau profesorė Aurelija Žvirblienė atkreipia dėmesį, kad tą nėra privaloma daryti visiems ir pirmiausia siūlo įvertinti kelis veiksnius. Be kita ko, ji turi žinutę ir norintiems gauti papildomą skiepą anksčiau laiko. 

PADETIS BLOGES IR NE DEL TO KAD KASKAS NESISAUGOS O TODEL BLOGES NES VALDANTIEJI PADETI IR BLOGINA... PAMATYSITE VISKA SAUSIO MENESI KAS BUVO TEISUS DEL SKIEPU O KAS NE...
Jie viską žino kas bus ir kiek susirgs. Nesąmonė rašo kiekvieną dieną ir pastoviai gazdina.
Padėtis žymėti pablogės,kai prie viso šito po mėnesio žmonės gaus sąskaitas už šildymą,už elektrą,kai pamatys kainas produktų parduotuvėse ,va tada padėtis ir pabloges
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų