„Šilčiausi sveikinimai tarptautinės Moters dienos proga! Meilės, sveikatos, laimės ir geros pavasariškos nuotaikos. Ir ta proga, noriu palinkėti nesistengti būti lygia su savo vyru. Jeigu taip atsitiktų, reiškia nėra nei tikro vyro, nei moters šeimoje. Negali vyras prilygti tikros moters švelnumui, skoniui, grožiui, sukurtam jaukumui. Galų galia nei vienas vyras neišnešios ir ne pagimdys vaiko. Nėra gražesnės moters už nėščią moterį. Nei viena moteris nepadengs stalo, kaip mylinti ir laukianti savo vyro moteris, nepaklos taip lovos. Ir daug kitų dalykų… Tai yra nesulyginami dalykai.
Vyras gyvena pergalėmis, o moteris būna laiminga, kai gyvena procesu ir vyro pergalėmis. Tad žinokite, kai tik moteris užsinori būti lygia su vyru, slysta pergalės iš vyrų rankų. O kai neturi pergalių vyras, negali būti laiminga ir moteris. Nes užkariauti tikrą moterį skleidžiančią grožio, skonio, švelnumo, jaukumo ir pergalės energiją, vyrui taip pat didžiulė pergalė. Tad leiskite savo vyrui turėti ir mylėti, ne antrą vyrą savo šeimoje, moters pavidalu, o moterį vedančią savo mylimąjį į pergales. Su švente!“, – rašė V. Uspaskichas.
J. Juškaitė: Uspaskichas prisipažino, kad bijo stiprių moterų
Į tokį europarlamentaro pasisakymą sureagavo Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė J. Juškaitė.
„Pirmiausia, tai ką ponas Uspaskichas pasakė yra, tiesiog toks klišių ir banalybių rinkinys. Pusiau juokaujant, pusiau rimtai pasakant – perskaitai ir pirma mintis, jausmas, kuris kyla yra tai, kad ponas Uspaskichas, matyt, bijo moterų, o ypač bijo stiprių moterų, kurios taip pat siekia pergalių, domisi dalykais, kurie yra ne tik valgio ruošimas, staltiesių klojimas, ką ponas Uspaskichas minėjo savo pasisakyme.
Tai man pati pirma tokia mintis perskaičius, išgirdus apie tai buvo, kad ponas Uspaskichas prisipažino, kad bijo stiprių moterų. Gal kažkaip jam pavyks su ta baime susitvarkyti, o jei nepavyks susitvarkyti, tai labai gaila, nes visuomenė keičiasi, moterys pradeda save matyti, kaip galinčias, kaip sugebančias, kaip galinčias ir prisidėti prie visuomenės gerbūvio, būti verslininkėmis, tomis pačiomis politikėmis ir užimti įvairias pareigas, kurios yra ir vadovaujančios, ir nevadovaujančios. Viskas yra vienodai svarbu ir teigiamai vertintina, nesvarbu kurioje pozicijoje esi“, – sako ji.
Anot J. Juškaitės, dalis po pranešimu komentuojančių moterų nepastebi, kad šis šventinis V. Uspaskicho pasisakymas yra apimantis visas moteris.
„Man atrodo, žmonės ir tuo pačiu tos pačios moterys, kurios komentuoja, jos neperskaito vieno esminio dalyko, ką ponas Uspaskichas pasakė, kad jis mato visas moteris būtent tokiame amplua.
Jo pranešimas buvo apibendrinantis ir kalbantis apie dalį visuomenės, lyties pagrindu ir apibūdinantis visas moteris“, – priduria Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė.