Išsijuosę pluša ir politikai, atvykę į miškasodį Vilniaus rajone. Kai kurie sodinti medžius moko savo mažuosius, primindami, kad miškai ir žaluma – tai ne tik gamtos turtas, bet ir mūsų šalies tapatybė.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Visoje Lietuvoje, 40-yje skirtingų sodinimo vietų, gyventojai sodina medžius – medelis prie medelio, per vieną dieną žaliąją Lietuvą dar labiau pažalins 500-tai hektarų naujų miškų.
„Nuo Kretingos iki Švenčionėlių, nuo Biržų iki Druskininkų, visuose rajonuose vyksta šita graži ir prasminga akcija“ – džiaugiasi VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.
Sodinti medelius atvyko ir daugybė politikų
Štai Vilniaus rajone, Buivydžiuose medžius sodinti atkeliavo ir daugybė politikų, kai kurie atvyko ne vieni – kartu su mažaisiais. Tarp jų ir Aplinkos ministras Povilas Poderskis.
„Apskritai esu sodinęs, bet miške šiandien pirmą kartą. <...> Instruktažą pravedė, tai viskas gana paprasta. Padarai tarpuką, įdedam medelį – ir po šimto metų bus miškas žaliuojantis“, – teigia P. Poderskis.
Kartu su sūnumi Ugniumi medelių sodinti atvyko ir buvęs Aplinkos ministras – Simonas Gentvilas.
„Kaip vaikui tai nėra labai lengva, bet vis tiek, įmanoma. Tikrai ne pirmą kartą [sodiname], jau kokį gal ketvirtą. – Kodėl tau tai atrodo prasminga? – Žalinam Lietuva, kad atrodytų žalesnė ir geresnis oras, kad geresniu oru kvėpuotume“, – sako S. Gentvilo sūnus Ugnius.
„Šiemet trečią jau [kartą sodiname]. Pradėjau Neringoj, o dabar jau į rytinę Lietuvą. Labai malonu į smėlį sodint, nereikia po pelkes braidyt“, – tęsia S. Gentvilas.
O štai Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako, kad jam medelius sodinti – įprastas reikalas, mat ir miškininkystės kursus yra baigęs, ir turi miškelį, kurį prižiūri.
„Kodėl svarbu, nes Lietuva tuo ir garsėja, kad yra žalia ir graži. Daug kas pavydi mum, atvažiuoja iš ES daug kolegų ir sako – kaip pas jus žalia, gražu, nuostabu. Tai reikia prižiūrėti, sodinti, puoselėti“, – sako Š. Birutis.
Miškasodyje taip pat dalyvauja ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė.
Čia pat ir neseniai iš Taifūno vandenyne gniaužtų išgelbėtas keliautojas Aurimas Mockus.
„Jei kažkas stebi, mato, tai pasinaudodamas savo tuo autoritetu kviečiu jus sodinti bent po medelį savo aplinkoje“, – ragina A. Mockus.
Duchnevič: tai puiki proga prisidėti prie biudžeto sutaupymo
Vilniaus rajono meras Robertas Duchnevič nurodo, kad miškus reikia atsodinti, tai kainuoja, todėl tai puiki proga šviečiant saulei prisidėti prie biudžeto sutaupymo.
Miškasodžio tradiciją pradėjo profesorius Tadas Ivanauskas ir jo žmona 20-o amžiaus pradžioje. Tačiau vėliau tradicija užsimiršo, o prieš 9-rius metus ją atgaivino parlamentaras Linas Jonauskas.
„Šią akciją pradėjau daryti, ir kartu su urėdija, su Aplinkos ministerija ir visais Lietuvos žmonėm padarėm darbą, kuris prilygsta stebuklui. Per 9 metus turim daugiau nei tūkstantį plius miškų. Žmonių rankom pasodinti miškai, kurie savanoriškai, nieko neprašomi, sodina, nes nori, kad Lietuva būtų žalesnė“, – teigia L. Jonauskas.
Per vieną dieną Lietuvoje savanoriai pasodino 500 hektarų mišrių medynų. Šiuose miškuose augs pušys, eglės, beržai, juodalksniai, ąžuolai ir kiti medžiai.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.















































































































































































































































