• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos pareigūnai per pirmus du šių metų mėnesius skyrė 3294 apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderius, Eltai patvirtino Policijos departamentas.

Policijos pareigūnai per pirmus du šių metų mėnesius skyrė 3294 apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderius, Eltai patvirtino Policijos departamentas.

REKLAMA

„Per laikotarpį 2024 m. sausio 1 dienos iki 2024 m. vasario 29 dienos policijos pareigūnai, įvertinę smurto artimoje aplinkoje pavojaus riziką, pavojų keliantiems asmenims skyrė 3294 apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderius, iš jų, gavus pavojų keliančių asmenų skundus nutraukti 251 orderiai“, – Eltą informavo Policijos departamentas.

Policija primena, kad apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderis yra prevencinė priemonė ir skiriamas tik tais atvejais kuomet nepradedamas ikiteisminis tyrimas.

Policijos duomenimis, per pirmus du šių metų mėnesius dėl smurto artimoje aplinkoje policija pradėjo 1140 ikiteisminius tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau Policijos departamentas skelbė, kad per laikotarpį nuo 2023 m. liepos 1 d. iki 2023 m. gruodžio 31 d. policija skyrė 10 747 apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderius, iš jų, gavus pavojų keliančių asmenų skundus nutraukti 626 orderiai.

REKLAMA

Per tą patį laikotarpį pareigūnai dėl smurto artimoje aplinkoje pradėjo 4363 ikiteisminius tyrimus.

ELTA primena, kad naujos redakcijos Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, kuris buvo priimtas 2022 m., numato, kad, esant smurto artimoje aplinkoje rizikai, pilnametis smurto pavojų keliantis asmuo būtų įpareigojamas laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jei jis gyvena kartu su smurto pavojų patiriančiu asmeniu. Taip pat smurto pavojų keliančiam asmeniui neleidžiama lankytis šio asmens gyvenamojoje vietoje, nesiartinti prie jo ir kartu su juo gyvenančių asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Už apsaugos nuo smurto orderio nustatytų įpareigojimų nesilaikymą asmenims nustatoma administracinė atsakomybė. Už tai baudžiama nuo 80 iki 320 eurų, nusižengus pakartotinai – nuo 300 iki 780 eurų.

Už šiuos nusižengimus taip pat gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose ar kursuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų