„Kaip ministras, kviečiuosi prie bendro stalo tiek Palangos mero, tiek KUL direktoriaus Audriaus Šimaičio komandas ir padėsiu moderuoti šią diskusiją, siekiant surasti sutarimą, kad Palangos miesto gyventojai gautų tas paslaugas, kurios jiems būtinos, bet ir KUL finansinė situacija išliktų prioritetas“, – laidoje „ELTA kampas“ kalbėjo A. Pečkauskas.
Interviu Eltai metu, kalbėdamas apie sveikatos priežiūros įstaigų reorganizaciją, taip pat dėl to dalyje įstaigų įvykstančią darbuotojų kaitą, ministras pažymėjo, kad pokyčiai niekada nėra lengvi.
„Tiek Žalgirio klinikos, tiek Klaipėdos universiteto ligoninės atveju, matyt, ir būsimu Alytaus ligoninės reorganizacijos atveju – visi šie procesai vyksta siekiant efektyvinti mūsų sveikatos priežiūros tinklą“, – sakė A. Pečkauskas.
„Kai pažiūri į darbuotojų pokyčius, tiek Žalgirio ligoninės, tiek KUL atveju, kur kai kurie žmonės nutarė netęsti savo darbo institucijos reorganizacijos kontekste, tai yra jų sprendimas. (...) Natūralu, kad kiekvienas pokytis tose įstaigose dirbantiems darbuotojams atneša emocijų, atneša ir pokyčius – nes yra ir pasakymas – pokyčio nori visi, bet niekas nenori keistis. Tai kai ateina laikas kažką keisti, natūralu, kad nutinka emocijos“, – kalbėjo A. Pečkauskas.
ELTA primena, kad pernai veiklą pradėjusi KUL, įkurta sujungus Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines, yra įsiskolinusi daugiau kaip 11 mln. eurų. Apie tai pranešė naujienų portalas LRT. Audito KUL metu nustatyta, kad 2022 metų pabaigoje buvo ženkliai padidinti darbuotojų darbo užmokesčiai. Tų metų sausio–spalio mėnesiais etatinio darbo užmokesčio priskaitymų vidurkis siekė kiek daugiau nei 1,9 mln. eurų, o tų pačių metų gruodį – daugiau nei 2,9 mln. eurų.
Vykdant antrąjį KUL ligoninės reorganizacijos etapą, nuo rugsėjo 10 d. sujungti ir panaikinti iki šiol vis dar atskirai veikę ligoninės filialai – Klaipėdos ligoninė, Jūrininkų ligoninė ir Palangos reabilitacijos ligoninė. Čia dirbantys medicinos profesionalai sutelkti į 18 specializuotų klinikų ir 4 centrus.
Dėl pokyčių KUL jau paliko 11,7 procentų darbuotojų, antradienį pranešė KUL vadovas Audrius Šimaitis. Tačiau, anot jo, per metus ligonėje pradėjo dirbti 109 gydytojai ir arti 100 slaugytojų. Per pastaruosius 12 mėnesių personalo skaičius ligoninėje sumažėjo 4 proc., teigė A. Šimaitis.
Praėjusią savaitę KUL apsilankęs sveikatos apsaugos ministras A. Pečkauskas ir Klaipėdos universiteto vadovybė pasirašė įstaigos finansinės stabilizacijos strategiją, pagal kurią planuojama, kad ligoninė pelningai pradės veikti jau artimiausiais mėnesiais.