Valstybės biudžetas pasipildė 60 tūkst. litų, kurie paimti iš įtariamųjų už kardomųjų priemonių pažeidimus.
Panevėžio apygardos prokuratūra pirmadienį pranešė, kad Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų nutarimu arba prašymu, patvirtintu teismo, trijų įtariamųjų, pažeidusių kardomosios priemonės - užstato reikalavimus, 60 tūkst. litų piniginiai užstatai atiteko valstybei.
„Užstatas - viena kardomųjų priemonių rūšių, tai yra piniginė įmoka, kurią į prokuratūros ar teismo depozitinę sąskaitą sumoka įtariamasis, jo šeimos nariai ar giminaičiai, taip pat kiti asmenys, įmonės ar organizacijos. Piniginis užstatas skiriamas siekiant užtikrinti įtariamojo, kaltinamojo ar nuteistojo dalyvavimą procese, netrukdomą ikiteisminį tyrimą, bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą, taip pat siekiant užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms.
Baudžiamojo proceso kodekso straipsnio dėl užstato nuostatose nurodyta, kad pažeidusiam kardomąją priemonę - užstatą gali būti skiriama griežtesnė kardomoji priemonė, kai tam yra pagrindas, o užstatas pereina valstybei“, - pranešime spaudai cituojamas Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus.
Vienoje baudžiamojoje byloje, prokurorų nutarimu, R.L. buvo paskirta kardomoji priemonė - 40 tūkst. litų užstatas. Įtariamoji buvo įspėta, jai buvo išaiškintos pareigos, kurių nevykdydama ji gali netekti užstato.
Tačiau įtariamoji nevykdė nurodymo nekliudyti procesui ir darė poveikį liudytojams. Dėl to jai skirta griežtesnė kardomoji priemonė - suėmimas, o 40 tūkst. litų piniginis užstatas perėjo valstybei.
Prokurorų prašymu, teismas dar dviejose baudžiamosiose bylose dviems įtariamiesiems paskirtus piniginius užstatus po 10 tūkst. litų taip pat nutarė pervesti valstybei, nes abu jie, padarę naujas nusikalstamas veikas, pažeidė kardomosios priemonės - užstato reikalavimus. Jie taip pat buvo suimti.