Vieno vairuotojo kelionė baigėsi autobusą sustabdžius policijos pareigūnams, Kaune tikrinantiems viešojo transporto vairuotojų blaivumą. Alkoholio matuoklis rodė 0,57 promilės - tai lengvas girtumas.
„Laidotuves vakar turėjau. Išgėriau alaus. Aš degtinės negėriau, alaus litrą, pora bonkų“, - aiškina vairuotojas.
Kas po laidotuvių, o kas po audringo savaitgalio. Štai mikroautobuso vairuotojas, dirbantis uždarojoje akcinėje bendrovėje „Neklaužados“ teigia šeštadienį išgėręs butelį brendžio, o vakar litrą sidro. Keleivius vežantis vyras teigė jautęsis gerai, todėl nė negalvojo neiti į darbą. Pripūtė keturiasdešimt vieną šimtąją promilės- su tiek lengvojo automobilio vairuotojas dar būtų išsisukęs dėl paklaidos - iki 4 dešimtųjų promilės leidžiama.
Tarp žmonių, skubančių į darbus, mikroautobuse važiavo ir mažametis vaikas. Keleiviai tikina nepastebėję, kad jau pažįstamas tapęs vairuotojas būtų apsvaigęs, tačiau sužinoję šį faktą, pasijautė nekaip.
Privačiose transporto bendrovėse dirbančių vairuotojų girtumas turi būti tikrinamas kas rytą, tačiau šį kartą įkliuvę vairuotojai važiavo į darbą ne iš įmonės aikštelės.
„Turim blogą praktiką, kad šių abiejų autobusų vairuotojai darbą pradėjo ne iš įmonės teritorijos, o iš kažkokių atskirų vietų, kur buvo pastatytas jų transportas, nebuvo vykdyta jokia kontrolė šių vairuotojų atžvilgiu“, - tvirtina Kauno kelių policijos vadas Ramūnas Kemzūra.
Įkliuvusio autobuso vairuotojo įmonės atstovai pripažįsta savo kaltę į gatvę išleidę girtą darbuotoją ir tikina, kad nuo šiol kontrolė įmonėje bus dar griežtesnė, o su neišsiblaiviusiu autobuso vairuotoju teks atsisveikinti.
Viešuoju transportu keliaujantys kauniečiai smerkia tokį vairuotojų elgesį ir tikina, jog taip nusižengę turėtų būti griežtai baudžiami. Reido metu sugautiems vairuotojams su promilėmis gali tekti keisti specialybę, mat jie gali prarasti teisę vairuoti.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.