Pranešama, kad sekmadienį Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filiale mirė moteris, kuri buvo infekuota Legionella bakterijomis.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, gavęs laboratorijos išvadas, pranešė apie nustatytus du taršos Legionella bakterijomis atvejus Vilniaus Žirmūnų mikrorajono Tuskulėnų g. 5 ir Ladygos g. 3 daugiabučiuose, dar vieno daugiabučio Lazdynuose mėginiai tiriami.
Kaip informavo centras, Tuskulėnų g. 5 namo gyventoja nuo legioneliozės mirė sausį, dar vienai 78-erių Ladygos g. daugiabučio gyventojai legioneliozė nustatyta vasario 24-ąją. Atliekamas epidemiologinis tyrimas ir dėl Lazdynų mikrorajono gyventojo mirties nuo legioneliozės, tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti kovo 16-18 dienomis.
Kaip apsisaugoti nuo pavojingos bakterijos
Namuose, kuriuose nustatytas ligos sukėlėjas, šiuo metu naudotis karštu vandeniu griežtai uždrausta. B. Zdanevičienė sako, kad ir aplinkinių namų gyventojai jaučiasi nesaugiai. Jie gali imtis atsargumo priemonių.
„Aplinkinių namų gyventojai kol kas gali pasisaugoti ir naudoti tik šaltą vandenį. Nes tyrimai parodė, kad šaltas vanduo yra saugus, problemų yra tik su karštu vandeniu. Geriau žmogui nesinaudoti vandeniu taip, kad atsirastų garai – vengti vonios procedūrų ir karšto dušo. Jei norite praustis, pasišildykite šalto vandens į virduliuką. Bakterija plinta per vandens garus, kai juos įkvepiame. Išgėrus užkrėsto vandens dažniausiai jokie simptomai nepasireiškia", - sako B. Zdanevičienė.
Legionella bakterijos dažniausiai gyvena ir dauginasi netinkamai sukonstruotuose arba blogai prižiūrimuose vandentiekio trasose. Bakterijos dauginasi 20 – 50 laipsnių Celsijaus temperatūros vandenyje. Bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš 65 laipsnių. Patys sukėlėjai yra randami ir natūralioje gamtoje. Upių, ežerų vandenyje, vandens saugyklose, dirvožemyje.