Pasak Paukščio, nueinanti valdžia ilgą laiką vilkino verslininko prašymus užtikrinti didelės galios elektrą ir sklandžias statybas. Ta pati valdžia anksčiau mojavo su Taivanu bendradarbiaujančios „Teltonikos“ vėliava – besididžiuodama, kad ji pateisina pasirinktos užsienio politikos liniją.
Apie tai, kas kaltas dėl strigusio „Teltonikos" projekto, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ interviu su Arvydu Paukščiu ir pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi.
Ar Lietuvos verslas dažnai susiduria su biurokratinėmis džiunglėmis, sunkumais ir korupcija?
V. Janulevičius: Aš sakyčiau, kad problema yra kompleksinė. Kompleksinė, pirmoj eilėj, girdint iš Arvydo, kad visai nėra tarpinstitucinio bendravimo. <...> Pirmoj eilėj, aišku, reikia susitvarkyti visą vidinę instituciją, kad jos bendradarbiautų. Turėtų būti priskirti konkretūs žmonės, kas galėtų prižiūrėti tą projekto eigą. <...> Vietinis verslininkas, investuodamas pinigus savo šalyje, jis tikrai neturi jokio prioriteto. Gerai, yra pripažintas ypatingai svarbus statusas, bet jis ir turi būti ypatingai svarbus statusas. Mes tiesiog nuvalkiojom to statuso suteikimo reikšmę. Ir valstybė pati nusivalkiojo, jeigu reikia iki tokių dalykų prieit.
Ar jūs, gerb. Arvydai, jautėte tuos dvigubus standartus, kad užsienio verslininkai yra labiau vertinami negu Lietuvos?
A. Paukštys: Aš jaučiu nuoskaudą, nes aš, investuotojų atžvilgiu, jaučiu diskriminaciją. Šitoje vietoje mes turime nelygias sąlygas. Vietinis investuotojas neturi jokių paramų, neturi jokių pagreitintų žalių koridorių, kaip užsienio investuotojas. <...> Vietinis verslininkas neišvažiuos iš Lietuvos, jis kurs verslą ilgoj distancijoj, o užsienio investuotojas, pabuvęs, gali apsisukti ir išvažiuoti, po kurio laiko pamatęs netinkamą aplinką. Tai manyčiau, kad vis tik turim atsisukti į vietinį investuotoją, vietinį verslininką ir padėti verslą jam vystyti čia.
Ar jūs pajutote buvusio konservatorių Vyriausybės nepalankumą, kai parėmėte poną Nausėdą per rinkimų kampaniją?
A. Paukštys: Aš pajaučiau, kad nuo to laiko visi mano projektai ėmė lėtėti ir visi atsakymai, visi terminai ir svarstymai pasidarė ilgesni.
Kodėl tiek laiko laukėte ir tylėjote?
A. Paukštys: Aš nesuprantu tokios tvarkos, kai reikia vaikščioti ir tik asmeniniai kontaktai... Tada galima sakyti, kad čia yra lobizmas. Tie dalykai turi vykti savaime. Neturėtų verslo savininkas vaikščioti pas ministerijas ir prašyti nuolankumo, kad būtų kažkas padaryta, tai, kas ir taip priklauso, kad būtų padaryta. Aš neturiu konjako dėžučių ir nevaikščiosiu pas jokius politikus.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
1 isbaidė investuotojus
2 finansavo mortos mokyklas