Šiandien Seime Finansų ministras Algirdas Gediminas Šemeta pateikė Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, praneša Seimo ryšių su visuomene skyrius.
Nutarta pritarti projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. „Už“ balsavo 54, „prieš“ – 1, susilaikė 22.
Projektu siūloma nustatyti, kad nuo 2010 m. sausio 1 d. visiems užsienio vienetams, kurie yra įregistruoti ar kitaip organizuoti Europos ekonominės erdvės valstybėje arba valstybėje, su kuria sudaryta ir taikoma dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, išmokamos palūkanos būtų neapmokestinamos pelno mokesčiu.
Taip pat siūloma nustatyti, kad vienetų (individualių įmonių, tikrųjų ūkinių bendrijų, komanditinių ūkinių bendrijų) leidžiamiems atskaitymams galėtų būti priskiriama suma, nuo kurios pagal Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatas skaičiuojamos ir mokamos vieneto dalyvio (individualios įmonės savininko, tikrosios ūkinės bendrijos tikrojo nario, komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario) valstybinio socialinio draudimo įmokos.
Finansų ministras taip pat pateikė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo ir papildymo projektą.
Nutarta pritarti projektui po pateikimo ir pradėti jo svarstymo procedūrą. „Už“ balsavo 70, susilaikė 10.
Kaip teigiama aiškinamajame rašte, teikiamu projektu siūloma nustatyti, kad individualios veiklos leidžiamiems atskaitymams gali būti priskiriamos su individualia veikla susijusios reprezentacinės išlaidos.
Tačiau atsižvelgiant į tai, kad gyventojų atveju yra sudėtinga vykdyti reprezentacinių išlaidų kontrolę atskiriant atitinkamas išlaidas, patirtas individualios veiklos tikslais, nuo gyventojo asmeninių išlaidų ir siekiant užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui, siūloma nustatyti tam tikrus apribojimus.
Individualios veiklos leidžiamiems atskaitymams siūloma priskirti 50 proc. su individualios veiklos pajamomis susijusių gyventojo patirtų reprezentacinių išlaidų sumos, tačiau bet kokiu atveju tokia suma neturėtų viršyti 2 proc. gyventojo individualios veiklos pajamų.