• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar vienas didžiulis korupcijos skandalas sudrebino pačią Generalinę prokuratūrą – sulaikyti du šios institucijos prokurorai, taip pat vienas Kauno apygardos prokuroras. Iš viso STT įkliuvo 11 asmenų. Sulaikymai susiję su Ūkio banko, kredito unijų turto iššvaistymo bylomis.

Dar vienas didžiulis korupcijos skandalas sudrebino pačią Generalinę prokuratūrą – sulaikyti du šios institucijos prokurorai, taip pat vienas Kauno apygardos prokuroras. Iš viso STT įkliuvo 11 asmenų. Sulaikymai susiję su Ūkio banko, kredito unijų turto iššvaistymo bylomis.

REKLAMA

Plačiau apie korupciją Generalinėje prokuratūroje kalbame su generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu.

Tai nuo pat ryto išgirdom, kad nugriaudėjo Lietuvoj skandalas – sulaikyta 11 asmenų, tai FNTT pareigūnas, advokatas ir net trys prokurorai. Tai rimta galima korupcija prokuratūroje?

Tikrai visada nėra labai paprasta pranešti apie tokį tyrimą, kai paliečia institucijos žmones, bet mūsų labai griežta pozicija veiklos skaidrumo požiūriu. Ne tik sakom, bet ir darbais rodom, kad tikrai netoleruosim ne tik kitų asmenų ar institucijų padarytų pažeidimų, galbūt ir nusikaltimų, bet tikrai tokiais atvejais nesaugosim ir savo žmonių, norėdami juos kažkaip išsukt ar panašiai.

Bet matom, kad sulaikyti Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčina bei Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Donatas Puzinas. Kokia jų sritis, kokiais tyrimais jie užsiėmė?

REKLAMA
REKLAMA

Sritis visus sieja finansinių nusikaltimų tyrimai, Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento du prokurorai sulaikyti, jų specializacija tokia, būtent kontrolė ir priežiūra finansinių nusikaltimų. Ši sritis tikrai prokuratūroj labai svarbi yra. Mes ne tik turim prioritetinių veiklos sričių – turto susigražinimą, bet iš esmės vienareikšmiai – finansiniai nusikaltimai. Nepaminėtas Kauno apygardos antro skyriaus prokuroras.

REKLAMA

Bet kas būdavo, ko siekė prokurorai ir kaip tai veikė? Kaip tai vyko? Ar čia buvo organizuota veika?

Aš norėčiau pasakyt, kad šitie visi sulaikyti prokurorai jie nėra visiškai tarpusavy susiję. Mes nekalbam apie organizuotą grupę ar panašiai. Sakyčiau, yra vienijantis advokatas, kuris daugiau kaip tarpininko vaidmenį atliko. Ir tiesiog buvo aptarinėjamos susitikimo metu ir minėtos bylos, finansinės bylos, tų bylų eiga, aptarinėjami neviešintino pobūdžio duomenys. Ir matom, kad  jie buvo naudingi tretiesiems asmenims. Privatiems asmenims.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip tai vyko? Mes girdim, kad esą ir parodymai buvo derinami tarp atskirų asmenų. Kaip tai vyko, kad žmonės galėtų įsivaizduot? Kokie galimai nusikaltimai daryti?

Galėjo būti ir senaties, bylos vilkinimas. Bet aš darau prielaidą. Nes viešoj erdvėj sakiau, kad peržiūrėsim nutrauktas bylas sustabdytas. Kur asmenys atleisti nuo atsakomybės, darant prielaidą, kad galėjo būti atlikti veiksmai.

Kiek galėtų būt bylų skaičius, kur buvo vilkinama ar siekiama senatį pasiekt, nutraukt?

Mes dabar kalbam apie 10 epizodų, gali būt ir daugiau, nusikaltimų galbūt 30, bet vėl gi, pats ikiteisminis tyrimas, jis gali ir prasiplėsti, gali būti veikos perkvalifikuotos. Nebūtų visiškai tikslu spėlioti patį skaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip dabar bus – ar tos bylos bus peržiūrimos, kas toliau?

Minėjau, kad dalis sprendimų tikrai bus peržiūrėta, ypatingai mano išvardytose tose bylose sustabdytose, kur pakankamai ilgą laiką užsitęsusiose bylose, ir kur nėra priimtas sprendimas, kur asmenys atleisti. Galbūt ir kitokiose kategorijose, kur manom, kad yra rizikos tam tikri veiksniai.

Prieš gerus metus nugriaudėjo korupcijos skandalas, kai buvo sulaikyti 8 teisėjai ir 5 advokatai, kur kyšių suma bene pusę milijono siekė. Ar galim manyt, kad čia yra susiję?

REKLAMA

Tikrai neturim tokių objektyvių duomenų, kad kažkokias sąsajas daryt tų bylų. Galbūt vienintelė sąsają aš matau, kad galėjo būti tarpininkaujama.

Tai dabar yra trys prokurorai, anksčiau irgi būdavo vienas kitas, ar galima manyt, kad ta korupcija yra ir plačiau prokuratūroj pasklidus? Kaip manot? Gal yra ir kitų tyrimų atliekama dėl kitų pareigūnų?

Žinot, kaip teisininkui tokias  prielaidas daryt man būtų gal ir neetiška, ir neprofesionalu. Mes galim kalbėt kai yra objektyvūs duomenys, kaip minėjau, yra eilė ir tarnybinių patikrinimų dėl mažesnių pažeidimų, jie yra įvertinami arba būna nutraukiami, arba žmonėms paskiriamos tarnybinės nuobaudos, bet spėlioti, kiek gali būti paplitę mūsų sistemoje, būtų neprofesionalu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų