Užsimojus subjauroti legaliai parduodamų cigarečių pakelius rūkymo pažeistų vidaus organų vaizdais, rūkaliams patrauklios liks tik kontrabandinės cigaretės, kurios ir toliau bus pardavinėjamos pakeliuose be bjaurių iliustracijų.
Praėjusį trečiadienį Vyriausybė pritarė Seime svarstytam įstatymo projektui, pagal kurį cigarečių pakeliai Lietuvoje būtų ženklinami rūkymo pažeistų plaučių ar kitų organų vaizdais.
Taip pat Vyriausybė pritarė kitam įstatymo projektui, pagal kurį vaikai iki 18 metų negalėtų rūkyti, laikyti arba turėti su savimi tabako gaminių.
Ar žiaurūs paveikslėliai ant legaliai pardavinėjamų cigarečių pakelių labiau paskatins rūkančiuosius susirūpinti savo sveikata, ar, priešingai, paskatins kontrabandinių cigarečių prekeivių verslą, parodys laikas.
Tačiau negalima atmesti, kad „patrauklių“ cigarečių poreikis išaugs, tvirtina dienraštis.
Pasak Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus viršininkės Henrikos Rukšėnienės, kontrabandinių cigarečių, įvežamų į Lietuvą, srautai paprastai išauga įvairių krizių, sunkmečių ir akcizų didinimo laikotarpiu.
Statistikos departamento duomenimis, pernai vienam 15-os metų ir vyresniam šalies gyventojui teko po 987 cigaretes per metus.
Tai - daugiau nei užpernai (863 cigaretės) ar 2009-aisiais (947 cigaretės), bet mažiau nei 2004-2008 metais, kai kiekvienam 15-os ir vyresniam gyventojui per metus tekdavo apie 1,4 tūkst. cigarečių.
Tačiau realūs tabako suvartojimo skaičiai yra kur kas didesni, mat pateikiamoje oficialioje statistikoje kontrabandiniai rūkalai nefigūruoja.
Iš oficialios statistikos matyti tik tai, kad iki 2008-aisiais Lietuvą užklupusio sunkmečio legaliai parduodamų cigarečių būdavo įsigyjama daugiau nei šiandien, rašo „Respublika“.