Beje, kaip tik šį savaitgalį ir sukome laikrodžių rodykles, ir nors vieni žmonės sako galėję ilgiau pamiegoti, dauguma sukiojimu skundžiasi – šios dienos žmonėms sunkesnės nei įprasta.
Atrodo, visas pasaulis šaiposi iš laiko kaitaliojimo. Internete milijonus peržiūrų net sukaupė laiko sukiojimą pašiepiantis neva filmo pristatymo klipas.
Panašių klausimų ir atsakymų jiems – begalė. Vieniems labiau patinka vasaros, kitiems – žiemos laikas. Bet neradome nė vieno žmogaus, kuris nuoširdžiai džiaugtųsi šį savaitgalį persuktu laiku.
Lietuvių nuomonę apie laiko sukiojimą puikiai parodė šiemet atlikta apklausa.
„Taip, šių metų balandžio mėn. apklausta 1000 respondentų. Rezultatas buvo maždaug toks, kokio tikėjomės. Už kaitaliojimą 7 proc., tik 7 proc. O prieš – 79 proc. Lietuvos gyventojų. Čia ne pirma apklausa ir rezultatai atsikartoja. Tikrai nėra paprasta surasti tą žmogų, kuris norėtų, kad staiga reikėtų jam kitu laiku keltis negu įprasta. Ypač dėl to kenčia vaikai, jiems sunku paaiškinti, kodėl kitu laiku reikia išeiti, ateiti ar miegoti“, – kalbėjo tyrimų bendrovės „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys.
Bet vis dėlto pasirodo, kažkoks sujudimas ir mūsų valdžios koridoriuose vyksta. Seime įregistruotas siūlymas spausti Vyriausybę derėtis su EK ir atsikratyti žmonėms nepatinkančios prievolės. Tiesa, praėjusioje kadencijoje buvo priimtas panašus siūlymas, bet Vyriausybė jį ignoravo. Dabartinis sveikatos apsaugos ministras sako sutiktų stabdyti laiko sukiojimą, bet primena, kad kol kas nieko keisti negalime.
„Kiek domėjausi ir domėjausi visiškai neseniai, tai domėjausi, kaip dažnai tas vyksta ir sužinojau, kad kas 5 m. peržiūrima šita direktyva. Ir, na, periodas iki kurio dabar nustatyta, tai yra iki 2021 m. Jau šalys yra priėmusios sprendimą sukinėti. Tai reiškia, mes tam laikotarpiui, matyt, jau nelabai turim erdvės kažkokiam pokyčiui“, – tikino sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Ministras sako, kad iki 2021-ųjų būtų protinga atlikti papildomų tyrimų ir pasiruošti deryboms. Jei nuspręstume derėtis, panašu, tikrai nebūtume vieni.
„The Economist“, „Independent“, „Reuters“, „The Daily Telegraph“ ir kitos užsienio žiniasklaidos gigantės skelbia, kad Suomijos parlamentinis Transporto ir susisiekimo komitetas Vyriausybei rekomendavo atsisakyti laiko sukiojimo, ir pateikė daugiau nei 70 tūkst. žmonių pasirašytą peticiją. Suomiai žada siekti, kad laiko sukiojimo būtų atsisakyta visoje ES.
Prieš kelias savaites skelbėme, kad ir lenkai vienbalsiai parlamente stumia siūlymą stabdyti laiko sukiojimą. Bet štai mūsų kaimynai latviai ir estai šiuo klausimu kol kas tyli.
Plačiau apie tai TV3 reportaže