Pasaulio geriausiųjų universitetų 500-uke esantis VU užima aukščiausią poziciją tarp visų Lietuvos universitetų ir šiemet vienintelis kopė aukštyn.
Vilniaus Gedimino technikos universitetas užima 591–600 vietą (pernai – 581–590), Kauno technologijos universitetas išlaikė 751–800 vietą, Vytauto Didžiojo universitetas taip pat pozicijų nepakeitė ir trejus metus iš eilės yra 801-1000 pozicijoje.
Pasak VU rektoriaus prof. Artūro Žukausko, „buvimas geriausiųjų 500-uke yra kokybės ženklas ne tik potencialiems studentams iš užsienio, bet ir šalies abiturientams“.
„Šiemet sustiprėjusios pozicijos studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio bei akademinės reputacijos srityje rodo, kad VU studijų kokybė pripažįstama pasauliniu mastu, o užsienio aukštųjų mokyklų akademikai vertina savo kolegų – mūsų mokslininkų – kompetencijas ir mūsų universitetą laiko patikimu partneriu mokslinių tyrimų srityje“, – VU panešime spaudai cituojamas A. Žukauskas.
Pasak pranešimo, palyginti su praėjusiais metais, šių metų reitinge pagerėjo VU akademinės reputacijos bei studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio padaliniuose rodikliai. Tarp geriausiai VU vertinamų kategorijų – reputacija tarp darbdavių, akademinė reputacija, studentų ir dėstytojų skaičiaus santykis padaliniuose.
„Džiugu, kad patenkame tarp geriausių pasaulio universitetų ir jau kelerius metus išlaikome užtikrintas pozicijas tarptautiniame kontekste. Sėkmingą universiteto veiklą charakterizuoja šiemet pasiekti geri darbdavių įvertinimai, kurie rodo, kad universitetas eina teisinga kryptimi ugdydamas rinkai trūkstamus ir kompetentingus specialistus“, – reitingo rezultatus komentuoja VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
VGTU pranešime pažymima, kad universitetas šiemet pagerino pritrauktų tarptautinių studentų rodiklio rezultatus, gerėja VGTU studentų ir dėstytojų santykio padaliniuose rodiklis.
Iš Lietuvos universitetų trečioje vietoje esančio Kauno Technologijos universiteto (KTU) veiklos valdymo departamento direktorė Lolita Jurkšienė sako, kad „gebėjimas išlaikyti stabilumą tokio masto reitinguose universitetui visuomet yra geras rezultatas“.
Ji pažymi, kad „QS World University Rankings“ kasmet reitinguoja vis daugiau aukštųjų mokyklų, o norėdamos patekti į reitinguojamųjų sąrašą jos turi įveikti gana aukštus reitingo kriterijus.
„Žinoma, visuomet norisi įspūdingų šuolių vertinimuose, tačiau suprantame, kad tai nėra pasiekiama taip paprastai ir greitai. Veiklų kokybę ir efektyvumą dažniausiai atspindi kad ir nedidelis, bet nuolatinis teigiamas pokytis. Tai, kad KTU kasmet mažais žingsneliais pagerina skirtingus reitingo kriterijus, įrodo ir mūsų gebėjimą susitelkti bei aiškiai išskirti veiklos prioritetus“, – KTU pranešime cituojama L. Jurkšienė.
Šiemet reitinge gerėjo KTU reputacijos tarp akademinių partnerių, citavimų bei akademinio personalo skaičiaus santykio vertinimai.
„QS World University Rankings“ rezultatai sudaromi vertinant universitetus pagal šešis kriterijus: akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, studentų ir dėstytojų skaičiaus santykį padaliniuose, mokslinių darbų citavimo rodiklį, užsienio dėstytojų dalį ir užsienio studentų skaičių.
Šiemet reitinge buvo atrinkta vertinti 1001 pasaulio aukštoji mokykla, iš jų Lietuvai atstovauja keturios.