• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicijai priklausančio Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis šalies vadovą Valdą Adamkų ragina kviesti politines partijas susitarti dėl vieningos pozicijos, siekiant pratęsti Ignalinos atominės elektrinės darbą, o vėliau vieningai to siekti Europos Sąjungos institucijose. Politikas neabejoja, kad toks susitarimas suteiktų Lietuvai papildomų argumentų ginant savo interesus ir šalies energetinį saugumą.

REKLAMA
REKLAMA


Naujienų portalui „Balsas.lt“ E. Masiulis sakė, kad toks susitarimas be Prezidento tarpininkavimo nebūtų įmanomas. „Jei tokios iniciatyvos imtųsi kuri nors viena partija, tai būtų laikoma priešrinkiminiu triuku, ir kitos partijos nelabai rimtai į ją reaguotų“, - įsitikinęs politikas. Pasak jo, tik šalies vadovas, kaip jokiai partijai nepriklausantis ir turintis moralinį autoritetą žmogus, galėtų suvienyti skirtingų partijų požiūrį.

REKLAMA


Seimo narys priminė, kad analogiškas partijų susitarimas buvo pasiektas užsienio politikos srityje, kuomet dauguma politinių partijų pritarė Lietuvos integracijai į ES ir NATO. „Ne mažesnio masto susitarimo reikia ir šiandien, nes vien Vyriausybės pastangų derantis su ES nepakanka“, - sakė parlamentaras. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Europos Parlamento pirmininko pavaduotojas Alejo Vidal-Quadro, kuris neseniai tvirtino matąs galimybių pratęsti Ignalinos jėgainės darbą, pridūrė, kad mūsų šalis turėtų aktyviau ir intensyviau ginti savo interesus. „Partijų susitarimas būtų papildomas argumentas, kuris sustiprintų Lietuvos poziciją“, tvirtino E. Masiulis.

REKLAMA
REKLAMA


Parlamentaro nuomone, nepriklausomai nuo to, kaip pasibaigs Ignalinos AE istorija, reikia ruoštis ir kitiems scenarijams. Jei jėgainė bus uždaryta, Lietuva liks visiškai priklausoma nuo Rusijos dujų, išaugs ir kitų rūšių kuro poreikis. „Kol kas tik šnekame, kad krizė artėja, tačiau aiškios veiksmų programos nėra“, apgailestavo E. Masiulis pridurdamas, kad tokios programos aptarimas taip pat galėtų būti viena iš priežasčių partijoms sėsti prie apskrito stalo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


E. Masiulis portalui „Balsas.lt“ sakė neabejojąs, kad toks partijų susitarimas gali būti pasiektas. Pasak jo, būsimi energetikos iššūkiai laukia jau kitos vyriausybės, tačiau kol kas neaišku, kokioms partijoms po Seimo rinkimų teks ją formuoti. „Platus politinių jėgų susitarimas būtų naudingas visoms partijoms, nes tai tik sustiprintų bet kokios būsimos Vyriausybės pozicijas“, - sakė parlamentaras.

REKLAMA


Tokiai nuomonei pritarė ir Darbo partijos frakcijai priklausantis parlamentaras, buvęs Ūkio ministras Kęstutis Daukšys. Portalui „Balsas.lt jis tokią iniciatyvą pavadino sveikintina. „Mąstant ūkiškai, kol nepastatyta naujoji elektrinė, senoji neturėtų būti uždaryta. Su visomis jos apsaugos priemonėmis, jėgainė galėtų ramiausiai veikti iki 2020 metų“, - tvirtino K. Daukšys, pridurdamas, kad bet kuris žingsnis elektrinės darbo pratęsimo kryptimi yra geras.

REKLAMA


Pasak K. Daukšio, „darbiečiai“ taip pat vienareikšmiškai paremtų ir Seimo nutarimą, kuriuo būtų skelbiamas referendumas dėl IAE darbo pratęsimo.


E. Masiulio nuomone, paskelbti referendumą yra visiškai realu, nes po tokiu teikimu pasirašė daugelis frakcijų. Pasak liberalsąjūdiečio, vieninga pozicija dėl referendumo taip pat gali būti viena iš sudedamųjų partijų susitarimo dalių.


„Kitas dalykas, ar pavyks referendumą realizuoti“ - pridūrė parlamentaras. Pasak jo, partijoms čia taip pat tenka svarbus vaidmuo – jos turėtų siųsti aiškius signalus savo rinkėjams, kviesdamos juos dalyvauti balsavime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų