Paaiškėjo, kad seksualinė prievarta prieš vaikus galėjo būti panaudota K. Bartoševičiui būnant Seimo nariu, tai yra nuo 2020 m. pabaigos.
Paklaustas, ar K. Bartoševičius turėjo kokių nors reikalų su vaikais ar jaunimu kaip partijos kandidatas ir paskui parlamentaras, G. Landsbergis atsakinėjo trumpai: „Nieko man žinomo.“
G. Landsbergis taip pat negalėjo atsakyti į klausimą, kas pasiūlė K. Bartoševičių į kandidatų sąrašą 2020 m. Seimo rinkimuose. Politikas kalbėjo apie procedūras „per skyrius“, bet iš tiesų taip būna retai, ypač kai kalbama apie nacionalinius rinkimus.
„Geras klausimas, negaliu atsakyti tokio dalyko. Nežinau. Yra procesai, per skyrius vyksta. Žmonės siūlo, vyksta pokalbiai, daug žmonių tame dalyvauja“, – aiškino G. landsbergis.
Generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl galimos seksualinės prievartos prieš 4 vaikus, kai politikas buvo Seimo nariu. K. Bartoševičius buvo apklaustas, jam paskirtos dvi kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti su įpareigojimu nebendrauti su nukentėjusiais asmenimis bei dokumentų paėmimas.
Ikiteisminis tyrimas dėl prievartos prieš vaikus pradėtas 2022 m. lapkričio 15 d., tačiau generalinė prokurorė Nida Grunskienė į Seimą dėl Seimo nario neliečiamybės panaikinimo kreipėsi šių metų sausio 23 dieną pirmajame rašte nė neminėdama parlamento nario pavardės. Generalinė prokuratūra aiškina, kad taip pasielgta laikantis griežto konfidencialumo principo.
Tos pačios dienos ryte K. Bartoševičius viešai paskelbė, jog traukiasi iš Seimo „dėl asmeninių priežasčių“. Seimo pirmininkė Viktoriją Čmilytė-Nielsen sugretinusi informaciją pasiteiravo Generalinės prokuratūros, ar neliečiamybės panaikinimo klausimas vis dar aktualus, kadangi Seimo narys pranešė besitraukiantis iš Seimo, todėl generalinė prokurorė atsiuntė antrą raštą, kuriame jau minima K. Bartoševičiaus pavardė.
Tačiau šioje istorijoje išliko vienas klaustukas, nes K. Bartoševičius prašymą atsistatydinti iš Seimo Vyriausiajai rinkimų komisijai atsiuntė sausio 20 dieną, 20 valandą Lietuvos laiku būdamas komandiruotėje Čilėje, o po Čilės iškart planavo skristi į komandiruotę Indijoje. Tai sugriauna K. Bartoševičiaus teiginį apie tai, jog apie pasitraukimą iš Seimo jis svarstė ilgai ir, galiausiai, pasirinko tai įgyvendinti, nepaisant vėliau paaiškėjusio tyrimo. Vis tik Generalinė prokuratūra neketina pradėti tyrimo, kas nutekino informaciją K. Bartoševičiui apie planuojamą generalinės prokurorės kreipimąsi, mat tai nepakenkė pačiam tyrimui