Tilvyčio gatvę su sunkiąja technika rausiantys ir kastuvais mosuojantys darbininkai skuba iš pagrindų sutvarkyti vieną centrinių Panevėžio gatvių. Tačiau, kol tęsiasi darbai, panevėžiečiai su nerimu stebi pietinėje miesto dalyje augančius seno grunto kalnus ir statybinio laužo atliekas.
„Man atrodo, kad reikėjo toliau, kažkur priemiesty, o ne prie gyvenamųjų namų. Pirmą kartą matom, nes mes čia vaikštom kasdien į mankštas, kad čia verčia kažką“, - pasakojo panevėžietė Veronika.
Kelininkų sunkiasvorės mašinos su čia pat nukastomis tonomis statybinių atliekų iš tiesų niekur toli nevažiuoja. Nukastą gatvės gruntą veža ir pila į netoliese esančią Alanto gatvę, o nudaužyta asfalto danga, senos šaligatvio plytelės, betono luitai keliauja į čia pat pašonėje esančius daugiabučių kiemus. Kur vaikų krepšinio aikštelė dabar paversta statybinių atliekų saugojimo vieta. Prie jos sutikti kiemo vaikai skundžiasi nebeturintys kur pažaisti.
Tačiau įpusėjus darbams nukastu gruntu staiga sukruto domėtis ir aplinkosaugininkai. Mat pasipiktinę gyventojai ėmė baimintis, jog sunkvežimiais vežamas ir mieste pilamas senos gatvės gruntas gali būti užterštas naftos produktais ir būti kenksmingas sveikatai.
„Pagal kriterijus nereikia mums derinti tokių projektų, bet kadangi buvo gyventojų skundų tai mes tada nusprendėm patikrinti, o kiek gi naftos produktų tame grunte kur jis išvežtas į Alanto g. yra“, - teigė Panevėžio aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pavaduotoja Angelė Plančiūnaitė.
Kalnus iškasto grunto tiesiog mieste verčiantis rangovas ramus. Net ir paaiškėjus, kad nukastos gatvės atliekos per daugelį metų gali būti persisunkę nafta, atsakomybė kris ne jiems, o miesto savivaldybei. Kuri ir išdavė leidimus. Šios vadovai teisinasi tenorėję būti ūkiški.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.