Skulptūros pastatymą inicijavo ir jo įgyvendinimu rūpinosi aktoriaus šeimos įsteigtas fondas.
Skulptūra vaizduoja aktorių, einantį į teatrą. Ji stovi po buvusiais D. Banionio grimo kambario langais, tarp medžių, kuriuos, pastačius teatro pastatą, sodino patys aktoriai.
Už aktoriaus figūros driekiasi postamentas lyg nueitas kelias, kuriame matyti žymiausi D. Banionio filmai ir spektakliai, teigiama fondo vadovės, aktoriaus anūkės Ingos Banionytės-Gedgaudienės atsiųstame pranešime.
„Užrašai nėra ryškūs, kažkas išlieka, kažkas pradingsta iš atminties“, – sakė skulptūros autorius Klaudijus Pūdymas.
Jis teigė D. Banionį siekęs pavaizduoti kaip žmogų, aktorių, kuris, paskendęs savo mintyse, eina į darbą teatre, kurti vaidmens.
Skulptūra sukurta už įmonių ir pavienių asmenų paramą.
Skulptūroje paslėptas ir D. Banionio bendražygės bei palaikytojos – žmonos Onutės vardas.
„Siekėme kad skulptūra būtų paprasta, žmogiška, be pompastikos“, – sakė aktoriaus sūnus, režisierius Raimundas Banionis.
Aktorius ir režisierius D. Banionis (1924–2014) per savo karjerą sukūrė daugiau kaip 100 teatro ir per 50 kino vaidmenų. Jam suteiktas Panevėžio miesto garbės piliečio vardas, už nuopelnus Lietuvos kultūrai jis apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordinu, Komandoro kryžiumi, Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Santarvės premija ir kitais apdovanojimais.