• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžys – vėl dešiniųjų rankose. Miesto meru išrinktas Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos narys Vitalijus Satkevičius. Krikdemui neteko net formaliai susiimti su konkurentu – buvusi valdančioji dauguma kandidato į merus neiškėlė. Pusantrų metų opozicijoje išbuvusiems dešiniesiems sugrįžti į valdžią pavyko tik pamynus politinį orumą ir atvėrus glėbį prieš pusantrų metų juos nuvertusiems „tvarkiečiams“.

REKLAMA
REKLAMA

Pamynė orumą

Už V.Satkevičių balsavo 20 Tarybos narių – konservatoriai ir krikdemai, valdančiojoje daugumoje buvę „tvarkiečiai“ bei nepartinis Visvaldas Matkevičius, Taryboje nešališką poziciją užėmę Gema Umbrasienė ir Tomas Josas.

REKLAMA

Socialdemokratai ir liberalsąjūdininkai atsisakė balsuoti.

Taryba vakar išrinko tik vieną vicemerę – G.Umbrasienę. Konservatorių kalbos, esą sunkmečiu Panevėžiui pakaktų ir vieno vicemero, subliūško – antrąją mero pavaduotoją planuojama rinkti kitą savaitę.

Taip pat kitame Tarybos posėdyje numatoma patvirtinti Savivaldybės administracijos vadovus – direktorių ir jo pavaduotoją. Iki tol Savivaldybei vadovauti palikta socialdemokratė Janina Gaidžiūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Įpročio neatsisakys

Naujasis Panevėžio meras V.Satke-vičius savo veiklos programoje iškėlė dvi svarbiausias miesto problemas – nedarbą ir socialinę sritį. Tačiau pirmiausia meras puls gelbėti slidinėjančių praeivių.

„Tarp artimiausių darbų – sutrypto sniego ant šaligatvio šalinimas, nes šis reiškinys pridarė daug žalos“, – pareiškė V.Satkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujasis meras tikisi, kad balsuoti atsisakę Tarybos nariai tokiu būdu norėjo pademonstruoti jam savo solidarumą. Tokią prielaidą meras kelia vien todėl, kad jo oponentai nebalsavo prieš.

Į mero kėdę sėdęs V.Satkevičius Tarybos nariams neatsakė, ar darbą išsaugos pagal darbo sutartis dirbantieji, tačiau ne naujosios valdančiosios daugumos partijų nariai. Pasak mero, dėl to bus tariamasi su naująja valdančiąja dauguma.

REKLAMA

Prieš pusantrų metų iš mero posto nuvertus dabartinį Seimo narį Vitą Matuzą ir į valdžią atėjus kairiesiems, V.Satkevičius, kaip ir ne vienas konservatorius, buvo priversti palikti darbą miesto Tarybos sekretoriate.

„Atleidus V.Matuzą aš dar du mėnesius dirbau sekretoriate, bet per tą laiką naujas meras nė karto nepasidomėjo, ką veikiu. Man buvo sudarytos orios sąlygos išeiti ir aš išėjau“, – priminė V.Satkevičius.

REKLAMA

Tikybos mokytoju dirbantis, Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje giedantis krikdemas žada, kad jo balsas ir toliau skambės po maldos namų skliautais.

„Aš giedu visą gyvenimą. O jei kas pašiepia dėl tikėjimo, tą dieną reikia džiaugtis ir linksmintis, taip aš iki šiol ir dariau. Jei bažnyčiai mano balsas bus tinkamas, jis ir toliau skambės sekmadieniais, nes tai – mano gyvenimo dalis“, – teigė V.Satkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Draugystę nulėmė postai

Konservatorių ir krikdemų sąjunga su „tvarkiečiais“ primena desperatišką bandymą bet kokia kaina susigrąžinti valdžią. Mat iki šiol dešinieji demonstravo itin kategorišką poziciją partijos Tvarka ir teisingumas frakcijos atžvilgiu. TS-LKD Panevėžio skyriaus vicepirmininkas, apskrities viršininkas Viktoras Trofimovas dar gruodį išplatino pranešimą, kviečiantį Tarybos narius apsvarstyti, „ar partijos Tvarka ir teisingumas buvimas koalicijoje, kai jau trys nariai iš penkių įtariami galima korupcija – nėra moralinis, politinis nusikaltimas prieš panevėžiečius?“

REKLAMA

Dabar du korupcija įtariami „tvarkiečiai“ – ką tik iš areštinės sugrįžęs Kastytis Vainauskas bei Tarybos narys Tomas Tarulis – dar visai neseniai juos pasmerkusių dešiniųjų politiniai partneriai.

Kas atsitiko, kad iki šiol buvę aršūs oponentai staiga tapo draugais?

„Tvarkiečių“ frakcijos seniūnas Sigitas Činga tvirtina, kad konservatoriai jiems savo glėbį pasiūlė dar prieš Naujuosius, tačiau rankomis buvo sukirsta tik lemiamo Tarybos posėdžio išvakarėse.

REKLAMA

„Su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų partija sutarėme, kad dirbsime kartu. Suderėjom du postus – vicemero ir administracijos direktoriaus“, – pripažino S.Činga.

Pasak jo, antrąja vicemere numatyta Rimantė Ratinskaitė. Kam patikėti vadovauti Savivaldybei, S.Čingos teigimu, dar nėra apsispręsta ir bus renkamasi iš kelių kandidatų. Vienas jų – Socialinės paramos centro direktorius Valdemaras Misevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tvarkiečiai“ dar sausio pradžioje vykusiame Tarybos posėdyje palaikė ne V.Satkevičiaus, o mero vietos siekusio liberalcentristo Ramūno Vyžinto kandidatūrą. S.Činga nesutinka, kad draugystę su dešiniaisiais nulėmė pažadėti aukšti postai.

„Pasidalijom programas, radom daugiau bendrų taškų su konservatoriais, aptarėm visus tuos dalykus“, – aiškino S.Činga.

REKLAMA

Solidarumą su dešiniaisiais demonstruoja netgi K.Vainauskas.

„Taip, aš esu įtariamasis ir viskas aišku bus tik po teismo. O politika yra politika. Partijos eina į politiką, kad turėtų valdžią. Matyt, su buvusia valdančiąja dauguma frakcija nesusiderino pareigų“, – svarbiausią taisyklę politikoje įvardijo buvęs vicemeras.

REKLAMA

Suprato, kad išduoti


Kad „tvarkiečiai“ puolė į konservatorių glėbį, buvę miesto vadovai teigia supratę, kai trečiadienio vakarą frakcijos atstovų nesulaukė valdančiosios daugumos susirinkime.

Todėl, pasak buvusios vicemerės Zitos Kukuraitienės, socialdemokratai ir liberalai nebekėlė savo kandidato į mero postą.

REKLAMA
REKLAMA

„Turėjom visokios informacijos, kad vyksta derybos. Visos indikacijos rodė, kad jau susiformavo nauja valdančioji dauguma. Manęs jau niekas nebestebina“, – tvirtino Z.Kukuraitienė.

Jos teigimu, tai, kad socialdemokratai, liberalsąjūdininkai ir vienintelis Darbo partijos atstovas Taryboje atsisakė dalyvauti balsavime, nerodo paramos naujam merui.

„Norėjom patys sužinoti, kokia iš tikrųjų yra susiformavusi nauja valdančioji dauguma. Tai nėra solidarumo naujam merui išraiška, tai informacijos kitu būdu, ne žodiniu, gavimas“, – aiškino Z.Kukuraitienė.

Vicemerės pareigų netekusi politikė teigia kurį laiką pailsėsianti.

„Susigulės visa tai, kas čia vykdavo. O prieš kiekvieną Tarybos posėdį vykdavo arba interpeliacijos, arba perdavimai Etikos ir procedūrų komisijai. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai nėra svarbu, bet iš tikrųjų...“ – pripažįsta liberalsąjūdininkė.

Apie laukiantį poilsį kalba ir be darbo likęs R.Vyžintas. Buvęs vicemeras, mėnesį ėjęs laikinojo mero pareigas, savo planų kol kas neatskleidžia.

Bent jau kol kas atsikvėpti negalės laikinoji Savivaldybės administracijos direktorė J.Gaidžiūnaitė. Politikė neslepia nesuvokianti naujosios valdančiosios daugumos sprendimo ją poste palikti dar savaitei.

REKLAMA

„Ar tai reiškia, kad naujoji valdančioji dauguma neturi kuo mane pakeisti? Net nežinau, kaip tą paaiškinti? Ir nebijo, kad galiu būti šnipe?“ – stebėjosi J.Gaidžiūnaitė.

Dėl politinių permainų išstumta iš Savivaldybės, ekonomistės išsilavinimą turinti socialdemokratė planuoja grįžti į buvusią darbovietę – Panevėžio kolegiją.

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų