Stebint šią apskritą vaivorykštę sunku patikėti savo akimis, tačiau, nors šis reginys retai matomas, jis nėra labai retas, viskas priklauso nuo to, iš kur stebima vaivorykštė.
Dažniausiai mato pilotai
Apskritą vaivorykštę galima pamatyti tuomet, kai yra susiformavusios tinkamos oro sąlygos ir pasirenkamas tinkamas stebėjimo kampas. Jis turi būti aukščiau žemės, todėl šiuos gamtos stebuklus paprastai mato tik pilotai, kaip rašoma dailymail.
Nuostabiame vaizdo įraše matyti visas 360 laipsnių vaivorykštės plotis, atrodo, kad jis tęsiasi nuo dangaus iki žemės ir žemiau esančio vandens.
Vaizdo įrašas buvo nufilmuotas Sankt Peterburgo mieste, Rusijoje iš didžiulio krano kabinos. Čia statybininkų komanda stato 462 metrų „Kachta Center"dangoraižį.
Šimtus metrų virš žemės esantys statybininkai pastebėjo tai, ką retai pastebėtume mes, esantys arčiau žemės.
Susiformuoja gana dažnai
Nors retai kada pamatome tokią vaivorykštę, ji susiformuoja gana dažnai.
Iš tiesų, visos vaivorykštės yra apvalios, mes tiesiog to nematome būdami ant žemės, išskyrus labai retus atvejus, kai tai leidžia oro sąlygos.
Nuo žemės mes matome tik vandens lašelius, kurie yra virš mūsų. Saulės spinduliai, einantis per šiuos vandens lašelius, sukuria vaizdą ir mes visada matome vaivorykštes kaip lankus kylančius nuo žemės.
Iš tiesų vaivorykštė nesibaigia, tik apatinė apskritimo pusė yra blokuojama horizonto.
Tai, kaip aukštai danguje yra Saulė, lemia, kiek vaivorykštės galėsime matyti. Kuo žemiau ji yra, tuo daugiau vaivorykštės pastebėsime.
Taigi, jei žiūrėsime iš pakankamai aukštai, pamatysime didesnį lanko vaizdą.
Jei po ta vieta, iš kurios stebima vaivorykštė, yra didelių vandens lašelių, jie gali atskleisti apatinę vaivorykštės pusę.