„Yra išskirtos trys grupės. Žmonės, kurie yra aukštos rizikos, jau ne kartą yra minėta, kad tai yra žmonės virš 60 metų amžiaus arba turintys sunkias lėtines ligas. Tai šiuos asmenis, šiuos mylimus visuomenės narius mes turime saugoti su padidintu jautrumu, rūpesčiu. Tai tikrai nereiškia, kad tie žmonės bus izoliuoti, uždaryti namuose, kad jiems nebus galima dirbti, pramogauti.
Tiesiog tie žmonės ir su jais kontaktus turintys asmenys – vaikai, anūkai, artimieji – turėsime priprasti laikytis tam tikrų saugumo priemonių, kurias karantino metu daugelis įpratome naudoti. Tam bus detalesni sprendimai vėliau. Bet principas toks, kad aukštos rizikos grupę mes labiau saugome“, – žurnalistams Vyriausybėje ketvirtadienį sakė G. Surplys.
Taip pat strategijoje įvedama nauja asmenų grupė – vidutinės rizikos asmenys.
„Tai žmonės, kurie dažnai arba nuolatos turi kontaktą su vyresnio amžiaus žmonėmis arba sergančiais lėtinėmis ligomis. Pavyzdžiui, studentas, gyvenantis pas močiutę. Tiems asmenims bus rekomendacijos, kaip reikia saugoti savo vyresnio amžiaus artimuosius“, – sakė G. Surplys.
Tuo metu žemos rizikos grupėje esantys žmonės, anot G. Surplio, turės galimybę grįžti į visavertį gyvenimą, tačiau vis tiek turės naudotis apsaugos priemonėmis.
„Žemos rizikos grupė turės galimybę gaivinti Lietuvos ekonomiką, grįžti į visavertį gyvenimą. Bet tam tikri apribojimai išliks – medicininis skystis ir apsauginės kaukės taps labai įprasta kasdienybės dalimi. Galbūt ne visada, kaip dabar, bet tai bus įprasta“, – sakė G. Surplys.
Portalas tv3.lt primena, kad siekdama, kad koronaviruso plitimas Lietuvoje būtų suvaldytas trumpuoju laikotarpiu ir būtų pasirengta galimoms viruso bangoms ateityje, Vyriausybė parengė Covid-19 valdymo strategiją, kurią ketinama įgyvendinti per dvejus metus. Jai trečiadienį pasitarime pritarė ministrų kabinetas.
Strategija apima asmenų, priklausančių aukštam rizikos laipsniui, saugojimą, atvejų lokalizavimą ir reikalingų priemonių įgyvendinimą, visuomenės informavimą, įrodymais ir faktais grįstų sprendimų priėmimą bei tarptautinį bendradarbiavimą.
Ši strategija ir jos įgyvendinimo priemonių planas, kaip rašoma Vyriausybės plane, bus iš esmės peržiūrimi, kai pasitvirtins bent viena iš šių prielaidų: bus sukurta vakcina nuo viruso, sukurti vaistai nuo viruso sukeltos ligos arba moksliškai įrodyta, kad susiformuoja imunitetas virusui.
Apie pokyčius, kuriems pritarė Vyriausybė, kviečiame žiūrėti siužete: