• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarai įsibėgėjus į ligonines plūsta vaikai, susitraumavę ant batutų. Po įvykio, kai Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sūnus susilaužė ranką, šokinėdamas ant batuto, politikai jau svarsto apie taisyklių griežtinimą.

Vasarai įsibėgėjus į ligonines plūsta vaikai, susitraumavę ant batutų. Po įvykio, kai Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sūnus susilaužė ranką, šokinėdamas ant batuto, politikai jau svarsto apie taisyklių griežtinimą.

REKLAMA

Nori įpareigoti batutų nuomos paslaugų teikėjus pravesti instruktažą raštu ir žodžiu prieš išsinuomojant batutą. Pasak gydytojų, kasmet dėl rankų, kojų lūžių po pramogų ant batuto į ligonines patenka apie 1000 vaikų.

Net ir visai nekaltas šuolis į kempinių baseiną gali baigtis ne tik čiurnos, bet ir stuburo lūžiu. O vasarą toks laisvalaikio praleidimo būdas yra itin populiarus tarp ikimokyklinio amžiaus vaikų. 

Pasak „Skypark“ pramogų parko vadovo, dažniausios traumos, dėl kurių kartą per mėnesį tenka kviesti medikus, yra pasukta čiurna. Vaikai susitraumuoja neatidžiai šokinėdami ant batuto, įsismaginę ir pervertinę savo jėgas nepatogiai pastato koją ir krenta.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, parko administracija tikina, kad susitraumavusių vaikų per metus nepadaugėjo. Esą dauguma jų įvyksta privačiose teritorijose, kai tėvai išnuomoja pripučiamą batutą vaikų šventėms. O ant tokio batuto pramogauja dešimtys vaikų.

REKLAMA

Didžioji dalis traumų atsitinka privačiose kiemuose, šventėse, kuomet galbūt vaikų pramoga nėra tinkamai prižiūrėta. Pas mus visada yra tvarką prižiūrinčių ir drausminančių žmonių, jei mato, kad vaikai elgiasi pavojingai“, – tikino „Skypark“ vadovas Vilimantas Petrašiūnas.

Apie batutų saugumą vaikams viešojoje erdvėje imta kalbėti po to, kai Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sūnus šokinėdamas ant batuto susilaužė ranką, buvo pažeista arterija, sutriko kraujotaka. Pasak ministrės, apie saugų elgesį ant pripučiamo batuto niekas instruktažo tėvams nepravedė, o ir jokių dokumentų pasirašyti neprašė. 

REKLAMA
REKLAMA

Mes, kaip tėvai, kurie dalyvavome šventėje, tikrai nieko nepasirašėme, nes ne mes tą paslaugą užsakėme. Identifikavome, kad įsigyjant batutą būtų poreikis susipažinti su taisyklėmis, instruktažu ir pasekmėmis“, – kalbėjo A. Bilotaitė. 

Ir nors iki šiol Seimo Sveikatos reikalų komitete ir Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje klausimas apie taisyklių keitimą dėl instruktažo nebuvo keliamas, po incidento su ministrės sūnumi, politikai žada griežtinti taisykles tiems, kurie teikia batutų nuomos paslaugą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visos batutų verslu užsiimančios įmonės, ypač kai tai yra batutų parkas, turėtų pagalvoti apie darbuotojus, kurie instruktuotų ir mokėtų teikti pirmąją pagalbą“, – pabrėžė Seimo narė Jurgita Sejonienė.

Pasak medikų, kasmet dėl traumų šokinėjant ant batuto į ligoninę patenka daugiau nei 1000 vaikų, o jų gydymas sudėtingas, vidutiniškai trunka metus. Dažniausia traumų priežastis yra taisyklių nesilaikymas, nes švenčių metu ant batuto šokinėja dešimtys vaikų. 

REKLAMA

30–36 procentai yra galūnių, rankų ir kojų sužalojimai, įvairūs lūžiai. Kartais reikalauja tik imobilizacijos, o kartais ir operacinio gydymo, tuomet pacientas įstringa ligoninėje kelioms dienoms“, – dėstė traumatologas Šarūnas Bernotas.

Tiesa, pasak vandens batutų parko savininkų, vaikai neatsargiai elgiasi, mat jų tinkamai neprižiūri tėvai.

Mūsų parkas yra ekstremali pramoga, ir mes net reikalaujame, kad tėvai lydėtų vaikus, neleidžiame vaikų vienų ant batutų. Aktualiausia problema yra ta, kad tėvai nenori prižiūrėti vaikų, jie nori palikti vaiką ir eiti pramogauti arba žiūrėti savo telefoną“, – atskleidė Jump park Palanga“ vadovė Julija Garolienė.

REKLAMA

Neretai atvykstant į batutų parką, tėvai ir vaikai neperskaito taisyklių apie tai, kaip reikia elgtis šokinėjant. 

Tas ilgas tekstas smulkiomis raidėmis visiškai nėra priimtinas, nes dažnas tiesiog pasirašo ir padeda į stalčių. Turi būti užtikrinta, kad žmogus suvoktų, perskaitytų ir suprastų, kokį produktą perka“, – pabrėžė Vartotojų teisių tarnybos direktorė Goda Aleksaitė.

Kiekvieną dieną dėl susižeidimų ant batutų į Santaros klinikas atvyksta apie 15 vaikų. Dažniausios traumos – rankų, kojų lūžiai ir patempimai. 

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Bilotaitės iniciatyva, jai dovana. Nes neva nedavė instrukcijos, kaip naudotis batutu. O kad vaiką reiktų prižiūrėti, tai jai nė motais. Vaikų teisių apsaugos tarnyba turėtų pasidomėti neatsakingu tėvų elgesiu.
Debilotaitė savo atžalų neprižiūri, tai dabar visiem kipišą kelia?
Jus cia tusciu ir beprasmiu litaniju nerase,pradekite nuo to,kad Bilotaites vaikas ne siaip ten tik ranka susilauze,bet taip rimtai susizalojo,kad atsidure reanimacijoje,kur jam buvo skubiai atliktos net dvi operacijos.O dabar rimtesnis klausimas butu ar siuo ivykiu susidomejo vaiku teisiu specialistai?Kiek zinoma,tai visiskai tuo atveju vaiku teisiu specialistai nesusidomejo,nors jei taip nutinka eilinio zmogaus vaikui,tuoj pas tevus prisistato vaiku teisiu specialistai,pradeda trauma vaikui sukelusio atvejo vadyba,kaltinti tevus,kad sie neuztikrina savo vaiko saugumo ir taip toliau,savo mechanizma ijungia.Bet LT juk gyvuliu ukis,kur visi lygus,bet tvarto kiaules lygesnes,todel stebetis niekuo neverta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų