Seimo narys Petras Auštrevičius pabrėžia, kad šalyje kasmet vis ilgėjant tūkstantinėms gyventojų eilėms prie valstybės teikiamo socialinio būsto, būtina kuo greičiau rasti naujus šios problemos sprendimo būdus.
Vienas iš šiuo metu tinkamai nepanaudojamų rezervų – niekaip nepradedami įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektai socialinio būsto srityje.
2011 m. rugpjūčio mėn. išnagrinėjusi Seime svarstomas Koncesijų įstatymo pataisas Vyriausybė atkreipė dėmesį, kad savivaldybių socialinio būsto fondas galėtų būti plėtojamas vadovaujantis valdžios ir privataus subjekto partnerystės principu. Jis yra įtvirtintas LR Investicijų įstatymu.
Parlamentaras P.Auštrevičius primena, kad Ūkio ministerija dar 2010 metų viduryje patvirtino Viešojo ir privataus sektorių partnerystės skatinimo programos 2010-2012 m. įgyvendinimo priemonių planą.
Šiandien P. Auštrevičius kreipėsi į šalies Finansų ministeriją, prašydamas pateikti duomenis, ar buvo ir kiek konkrečiai buvo įgyvendinta viešojo bei privataus sektorių partnerystės projektų socialinio būsto srityje. Taip pat prašoma paaiškinti, kokių priemonių ministerija ketina imtis siekiant efektyviau įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės skatinimo programą.
„Socialinio būsto žmonės iki šiol laukia dešimtmečius, tūkstantinės eilės ir toliau ilgėja. Kadangi jokių didesnių reformų šioje srityje per pastaruosius metus neįvyko, būtina imtis ryžtingesnių priemonių. Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektai šiandien – viena realiausių išeičių, valstybei belieka pasirinkti tinkamą modelį“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys P. Auštrevičius.
Statistikos departamento duomenimis, 2010 metais socialinio būsto laukė maždaug 28,5 tūkstančio asmenų ar šeimų. Tai – 9 proc. daugiau nei 2009 metais. Taip pat atkreiptinas dėmesys į tai, kad savivaldybių gyvenamosios patalpos kasmet išnuomojamos vis mažiau asmenų. 2010 metais socialinis būstas buvo suteiktas 831 asmeniui (šeimai), 2009 m. tokių asmenų buvo 1191.