• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos prokuratūra smogė kolegoms iš Generalinės prokuratūros, tyrusiems vadinamąją OMON‘o bylą jau daugiau nei dvidešimt metų.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas Ramutis Jancevičius surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad jo pavaldiniai baigė tirti baudžiamąją bylą, kurioje buvę Specialiosios paskirties milicijos būrio (Otdel miliciji cpecialnogo naznačenija – OMON) smogikai kaltinami prieš daugiau nei 20 metų vykdę karo nusikaltimus bei nusikaltimus žmogiškumui.

REKLAMA

Bylą ketinama perduoti teismui jau po Naujųjų metų.

„Tarp įtariamųjų, kuriems jau yra pateikti kaltinimai vykdžius daugybę nusikaltimų Lavoriškių bei Medininkų pasienio postuose, minimi Boleslovas Makutinovičius ir Vladimiras Razvodovas. Jie, žinoma, į teismą neatvyks, tačiau bus jų advokatai, kurie bus samdomi Lietuvoje, nes kaltinimai pateikti už akių. Šie asmenys prieš daugiau nei dvidešimt metų subūrė OMON – nusikalstamą organizaciją, kuri veikė prieš Lietuvos Respubliką“, – teigė R. Jancevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prokuroro, kaltinimai įvykdžius 15 nusikalstamų veikų B. Makutinovičiui ir V. Razvodovui taip pat pateikti už akių, nes tai leidžia įstatymai, tiriant karo nusikaltimus ir žmogiškumui. Byloje yra dar keli įtariamieji, tačiau prokuroras atsisakė juos įvardyti.

Nusikaltimai, anot R. Jancevičiaus, yra susiję su mūsų pasienio postų užpuolimais, tai yra ginklų grobimai, žmonių sužalojimai, apšaudymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Jancevičius pastebėjo, kad byloje yra apie trisdešimt nukentėjusiųjų: „Tarp jų esu ir aš, todėl ketinu susipažinti su byla. Matyt, tai panorės padaryti tiek nukentėjusieji, tiek kaltinamieji.“

„Byla perduota mums iš Generalinės prokuratūros, kuri tyrimu vertėsi daugiau nei dvidešimt metų, bet taip teismo ir nepasiekė. Nenoriu kritikuoti kolegų, tačiau jie ir mes padarėme klaidų“, – neslėpė R. Jancevičius.

REKLAMA

Pasak jo, Lietuvoje yra keli įtariamieji, kurie anksčiau tarnavo OMON. Nė vienas jų nėra sulaikytas.

Prokuratūra apklausė V. K., kuris buvo atsakingas už ginklus milicijos būryje. Jis byloje dalyvaus kaip liudytojas.

Bylos duomenimis, V. K. pasakojo prokurorams, kad OMON turėjo tiek ginklų, jog galėjo kontroliuoti visą Vilnių, tačiau negavo tokio įsakymo.

REKLAMA

Kokias klaidas padarė Generalinė prokuratūra, R. Jancevičius nenorėjo minėti tikindamas, kad ir jo pavaldiniai padarė nemažai klaidų.

Šiuo metu, sakė prokuroras, byloje atliekami veiksmai, susiję su proceso dalyvių teise susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Atsižvelgiant į tai, kad įtariamieji B. Makutynovičius ir V. Razvodovas yra ne Lietuvos Respublikos piliečiai, jų nėra mūsų šalies teritorijoje, o Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijos atsisakė išduoti šiuos asmenis Lietuvos Respublikai. Įtariamaisiais organizavus nusikalstamas veikas – tarptautinės teisės draudžiamą elgesį su žmonėmis ir tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimą, kankinimą ar kitokį nežmonišką elgesį su jais ir jų turto apsaugos pažeidimą – jie buvo pripažinti teismo nutartimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal galiojančias Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nuostatas pranešimai apie ikiteisminio tyrimo pabaigą įtariamiesiems bus išsiųsti per kompetentingas Rusijos Federacijos susižinojimo institucijas.

Surašius kaltinamąjį aktą, baudžiamoji byla bus perduota teismui, o kaltinamojo akto nuorašas įtariamiesiems bus išsiųstas per baudžiamojo proceso įstatyme ir tarptautinėse sutartyse numatytas šios šalies susižinojimo institucijas.

REKLAMA

2010 m. gruodžio mėnesį įsigaliojo Baudžiamojo proceso kodekso pataisos, sudarančios sąlygas perduoti teismui bylas, kuriose itin pavojingus nusikaltimus padarę užsienio valstybių piliečiai slapstosi nuo teisingumo kitose šalyse ir jie naudojasi ta aplinkybe, kad užsienio valstybė Lietuvai neišduoda įtariamų asmenų. Naujosios pataisos sudaro galimybę tokius įtariamuosius teisti už akių, negalint jų apklausti.

REKLAMA

Lietuvos apeliacinis teismas šiuo metu dar nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje V. Makutinovičiaus ir V. Razvodovo kolega Konstantinas Michailovas jau nuteistas už nužudymą,

Generalinės prokuratūros atstovas Mindaugas Dūda pasiūlė teismui perkvalifikuoti nusikalstamą veiką į nusikaltimą žmogiškumui.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų