Keturiasdešimt ketverių Jurgis kantriai laukia savo eilės, kada galės nemokamai pasitikrinti ant kūno esančius apgamus. Vyras jų suskaičiuoja daugiau kaip 100 ir tikina, kad dalis jų atsirado nuo saulės. Kario profesiją pasirinkęs Ramūnas neslepia, kad saulėje jam tenka būti dažnai ir ilgai.
„Man yra sakiusi viena onkologė, kad reikėtų pasitikrinti, bet taip ir nesusiruošiau, dabar atėjau. Tiesiog apsileidęs šiek tiek esu“, - sako vyras.
Jurgis rodo apgamą ant rankos, kuris jam jau keletą metų neduoda ramybės. Pasitikrinęs pas gydytoją vyras gali atsipūsti – visi apgamai nepiktybiniai, tačiau kai kuriuos iš jų reikia atidžiai ir kruopščiai stebėti – ypač, jei jie linkę didėti, keist spalvą.
„Jie vis dar geri, bet jie jau yra padarę žingsniuką link odos vėžio. Tai yra atipiniai – ikivėžiniai apgamai, mes dar žiūrime tuos apgamus su visokiomis aparatūromis, o jei pakitimų daugiau nei reikia, tuomet šaliname“, - teigia gydytojas.
Skaičiai negailestingi – kasmet Lietuvoje nustatoma daugiau nei 2 tūkstančiai susirgimų odos vėžiu. Diagnozuojama 350 melanomos atvejų ir šis skačius pastarąjį dešimtmetį patrigubėjo. Artėjant deginimosi sezonui gydytojai perspėja, mėgautis saule reikia saikingai –reguliariai naudoti kremus, dėvėti kepures, mat ultravioletiniai saulės spinduliai niekur nedingsta – jie kaupiasi organizme ir sukelia ląstelių mutacijas.
Išsamiau apie tai – TV3 siužete.