Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Dar viena buhalterė, Onutė prabilo. Ne jos buhalteriniam proteliui suprasti, kad įmanoma ir daugiau variantų. Pavyzdžiui maži mokesčiai ir didelės pensijos. Tiesa, aš šio varianto nesiūlau, kad pensija nebūtų patrauklesnė už darbą.
Sakote "Socialinės garantijos skatina tinginystę"? Tai norite pasakyti, kad, pvz., Skandinavijoje vien tik tinginiai gyvena?
Musu valstybeje tikrai visom prasmem geriau mazi mokesciai,nes socialines garantijos apgailetinos. Asmenines problemas tvarkomes is savo kisenes. Ir dar - kuo maziau musu valdzios vyrai gaus,tuo maziau isgrobstys! Dideles socialines garantijos skatina tinginyste ir neatsakinguma.
pritariu poniai Onai. Strategija butina ir nera ka pridurti prie to, ka ji papasakojo.
Kaip "gilu", jau matau naują kandidatę į finansų ministres: visiems viską sumažintų ir po lygiai padalintų ( cit. Šarikovą).
O as manau, kad mintis teisinga. Straipsnis dar karta labai aiskiai parodo, kas is tiesu vyksta valstybeje, kaip yra priiminejami sprendimai "ant nieko", ant kazkokiu svaiciojimu, susigalvojimu. Manau, kad apskritai reikia pirmiausia valdzios vyrams nuspresti, ar apskritai ta strategija yra, (nes manau kad nera, o tera tik paistalai, kuriuos visi lietuviai priversti klausytis ir jais tiketi).. O ar mazu mokesciu ar dideliu isipareigojimu - jau kitas etapas, beje, labai svarbus, bet tik po to, kai mieli ponai valdzioje nuspres, kurlink ta Lietuvele musu turetu eiti...
O kas apskritai kaltas del to ka turime? Manau turetume prisipazinti kad patys rinkejai ir kalti del to kad dabar yra tokia valdzia. Pirmas dalykas mes patys prisipratinom seimunus kad valdzioje jie sedes tik 4 metus nes paskui juk garantuotai nelaimes ir tada "prisiplesus" gales eiti i opozicija ir garsiai rekauti ant valdanciosios daugumos. Kita vertus jei zinai kad valdzioj sedesi tik 4 metus tai ir nereikia galvoti apie ilgalaike startegija, nes ateje sekantys viska keis is pagrindu. As jau net nekalbu apie atsakomybes klausima, kad jie turetu atsakyti uz "blogai " priimtus istatymus. Kaip kad dabar socdemai rekia kad jie didino pasalpas o konservai dabar jas mazina, o is ko jas moketi jei biudzetas tai viena didele skyle likusi po socdemu. Ir kad socdemai su savo nepasvertu didinimu pridare skolu 20 metu i prieki.
Tiems kas zavisi rytu rinkomis tai siulau pasiimti turistine kelione i rytus ir pasiziureti kaip ten "faina ir gera". Pakaktu ir iki Kaliningrado nuvaziuoti nuvaziuoti su masina.
Aisku ir konservai pagerinti yra su savo "giminiu ir svogeriu" kisimu i siltas vieteles.
O apskritai tai: VALDZIA TAI VISUOMENES VEIDRODIS. Taip kad ko nusipelnem ta ir turim.
Taip kad apie kokias strategijas galim kalbet jei valdantieji nesiruosia ilgiau valdyti kaip 4 metus ir tai dar ant klaustuko. Nes jie nieko kito neveikia kaip tik bando savo kedes issaugoti.
Pirmiausia manau turetume reikalaut atsakomybes is politiku uz ju nuveikta darba, kaip ir kiekvienas atsakome uz savo atlikta darba. O kai bus atsakomybe bus ir strategijos, ir ekonomikos, ir pasalpos ir t.t.
Eilinė liumpų melagė. Dabartinė valdžia tik didino mokesčius pliečiams ir sudarė sąlygas jų išnaudojimui, valstybės socialinius įsipareigojimus mažino. Į biudžetą šie liumpai valdžioje žiūri kaip į savo nuosavybę ir nori jį išleisti tik savo gerovės didinimui. Tuo tarpu, valstybė vykdydama prisiimtus socialinius įsipareigojimus turi didinti socialiniams įsipareigojimams skirtą biudžeto dalį. Lietuva socialinių įsipareiojimų vykdymui skiria dvigubai mažiau biudžeto, negu ES vidurkis. Kažkodėl tie liumpai, mažindami socialinius įsiparegojimus, išvis nekalba, kodėl mes, mokesčių mokėtojai turim išlaikyti valstybę mokesčiais. Tai juk liumpų valdžioje pinigai! Kodėl aš turiu atiduoti pusę man skirtų iš mano uždirbtų pinigų mokesčiams valstybei, jei ji manęs socialiai nedraudžia? Jau dabar neturiu socialinių garantijų nelaimės atveju: susirgus, netekus darbo ar normalios pensijos ateityje, tai aš turiu iš vis nemokėti mokesčių. Bet to liumpai valdžioje neleis.
Jeigu privatizacijos metu sugrobtas turtas būtų nuėjęs investicijoms ir gamybos vystymui, o ne vilų šiltuose kraštuose, prabangių automobilių pirkimui, jeigu konservatoriai nebūtų gadinę Rytų rinkų žemės ūkiui ir pramonei, gal būt "mažų mokesčių ir didelių socialinių įsipareigojimų" problema nebūtų tokia didelė ir aštri!
pritariu, kad mokseciu kaitaliojimas tai verslui pagalys i ratus. Anksciau ar velaiau reikes pasirinkti kuriuo keliu mokestineje sistemoje eisime. Kapitalizmo? Socializmo? O gal reikia ieskoti siu dvieju junginio?
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų