Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės, nužudytosios merginos globos situacija nebuvo paprasta. Nuo liepos mėnesio pradžios ji turėjo apsigyventi naujoje globos įstaigoje. Deja, taip neįvyko.
„Dalinai buvo globojama artimųjų vienų, kitų. Rūpinosi tėtis, paskutiniu metu buvo nustatyta globa globėjų šeimoje. O nuo liepos 1 dienos buvo nustatyta globa globos įstaigoje. Ji buvo susitikusi, kalbėjo ir turėjo atvykti į šią įstaigą, bet kol kas nepavyko, nespėjo atvykti į ją“, – „Dienos pjūvio“ laidoje kalbėjo I. Skuodienė.
Portalo žiniomis, mergina visą laiką gyveno su tėčiu, paskui pas budintį globotoją, o nuo liepos globa jai buvo nustatyta Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namuose. Mergina turėjo persikelti į Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namus, bet pasišalino iš buvusių globėjų, todėl policijoje buvo paskelbta jos paieška.
Globos namų direktorius Rimantas Žąsinas portalui tv3.lt pasakojo, kad mergaitė lankė Šiaulių profesinio rengimo centrą.
„Galiu pasakyti tik tiek, kad elgesys buvo netinkamas. Vien dėl to tėvai atsikratė vaiko. Nes ji turi abudu tėvus. Yra ir mama, ir tėtis, abudu sveiki, gyvi. Ten, aišku, yra šeimos problemos. Čia jau apie šeimą tikrai nepasakosiu, bet šiaip turi abudu ir su abiem bendravo“, – pasakojo R. Žąsinas.
Paklaustas, kokie, jo žiniomis, buvo merginos santykiai su tėvais, direktorius atsakė klausimu: „Nežinau. Bet jeigu atsikratė vaiku, kokie santykiai gali būti?“ Anot R. Žąsino, tėvai merginos patys atsisakė teisme.
„Jie atsisakė teisme“, – sako R. Žąsinas, pridurdamas, kad merginos tėvas su mama negyvena.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė I. Skuodienė pasakojo, kad su nusikaltimu galimai susiję jaunuoliai greičiausiai buvo patyrę sunkumų šeimoje.
„Daryčiau prielaidą, kad šios mergaitės ir visi kiti, kurie gali būti įtariamieji, dalyvavę šitame veiksme, patyrė savo raidos etape tam tikrų iššūkių ir sunkumų. Labai svarbi ir psichikos sveikata. Mes nežinome, kaip jie jautėsi, ar nebuvo ligų nustatytų, galbūt depresija. Ir išoriniai [veiksniai – tv3.lt]: jų šeima, jų santykiai su tėvai, jų tėvų santykių sudarymas, palaikymas, ar jie patyrė smurtą, ar ne. Šita situacija, kaip matome, tiek vienos mergaitės, tiek įtariamųjų turbūt buvo galimai sudėtinga, kad vaikai ryžosi tokiam veiksmui, ar apimti afekto būsenos, ar psichinės būsenos, ar gyvenimo tam tikrų lėmimų“, – teigė ji.
Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prisideda prie policijos vykdomo ikiteisminio tyrimo, dalyvauja įtariamosios 14-metės apklausose ir teikia reikiamą pagalbą. Portalo žiniomis, įtariamoji nepilnametė gyveno tik su mama, bet mama dėjo dideles pastangas sutarti su paaugle, tik sunkiai su ja susitvarkė.
„Šiuo metu policijos pareigūnai atlieka tyrimą, mes jiems talkiname. Apklausiamos paauglės šeimai buvo teikiama pagalba. Visą pagalbą, kurios reikia paauglei bei jos šeimai teikiame ir teiksime ir toliau“, – teigia tarnybos specialistė Silva Šimkevičienė.
Portalas tv3.lt primena, kad pirmadienį vakare Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje, prie šiukšlių konteinerių rastas į kilimą suvyniotas penkiolikmetės mergaitės kūnas su žaizdomis galvoje.
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis patvirtino, kad informacijos sulaukta iš žmonių, kurie pamatė prie konteinerio kruviną kilimą. Netrukus buvo sulaikyti keturi įtariamieji: 2007 metais gimusi nepilnametė ir trys jauni vaikinai: vienas gimęs 1999 metais, antras – 2001 metais, trečias – 2004.
Kaip portalui tv3.lt patvirtino Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius, visi jaunuoliai su nužudytąja buvo pažįstami.
„Nors mažamečiams (asmenims iki 14 metų) nėra taikoma baudžiamoji atsakomybė, tam tikrais, Baudžiamojo kodekso 13 straipsnyje nurodytais pagrindais, asmenys gali atsakyti ir nuo 14 metų. Dėl nužudymo mažamečiai gali būti teisiami“, – pranešime teigė bylos tyrimą kontroliuojanti prokurorė.
Šįvakar 18:30 val. TV3 žiniose stebėkite išskirtinę medžiagą ir liudijimus iš įvykio vietos!
Turejusi psichikos problemu, MORGANA ?