• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Namus prižiūrinčią bendrovę nutarusiuose pakeisti septyniuose Vilniaus Pašilaičių mikrorajono daugiabučiuose – visiška sumaištis. Sužinoję, su kokia patirtimi susidūrė jiems peršamo administratoriaus valdomi gyventojai Naujosios Vilnios „Priemiestyje", Pašilaičių gyventojai sujudo: „Nenorime būti antra Vileika“.

REKLAMA
REKLAMA

Rėmėja tapo aktyvia oponente

Viena parašų rinkimo iniciatorių – 19–uoju numeriu pažymėto daugiabučio sostinės Pašilaičių gatvėje gyventoja Ingrida Paškevičienė.

REKLAMA

Ši moteris „Respublikai" prisipažino anksčiau pati pasirašiusi už tai, kad būtų išrinkti namo įgaliotiniai, vėliau pakeitę dešimties Vilniaus daugiabučių administratorių. Maža to, I.Paškevičienė neslėpė net pati rinkusi kaimynų parašus.

„Visko iniciatorius buvo Medeinos gatvėje gyvenantis Romas Pavolas. Susirinkimai vykdavo daugiabučių kiemuose. Kaimynams R. Pavolas žadėjo, kad, pakeitus „Pašilaitą" į kitą namų prižiūrėtoją, smarkiai nukris paslaugų už komunalines paslaugas kainos. Žmonės patikėjo, kai kurie jų pasirašė ant popierių tiesiog gatvėje. Po to kažkurie lapai su parašais dingo, vėl prasidėjo vaikščiojimai – žmonės pasirašydavo nežiūrėdami po kuo“, – pasakojo I.Paškevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji papasakojo, kad net jos mama, bendruomenės veikėja, nesuprato, ką pasirašo. Labai nustebo, kai iš dukros išgirdo atsisakanti „Pašilaitos".

Pažadais sugundyti žmonės tik vėliau pradėjo mąstyti, kas jiems nepatinka administratoriaus veikloje – pasirodė, kad net toks argumentas, kaip savaitę nevalyta laiptinė, įsikarščiavus atrodė rimtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I.Paškevičienė tvirtina, kad dabar šitie motyvai atrodo kvaili, – pasak jos, reikia keisti valytojas, o ne „Pašilaitą". Ji įsitikinusi, kad ir dėl paslaugų kainų su „Pašilaita“ galima susitarti – tereikia eiti kalbėtis. Moteris žadėjo, jei reikia, pati imtis žygių ir derėtis su bendrovės vadovais.

REKLAMA

Klausimaibe atsakymų?

Moteris tvirtina atsitokėjusi tada, kai pamačiusi, kad peršama įmonė net savo biuro Vilniaus Pašilaičių mikrorajone neturinti. Be to, žmonės sužinojo, kad daugiabučių šiaurinėje sostinės dalyje valdymas gali būti atliekamas iš paprastų vilniečių Vileika vadinamos Naujosios Vilnios. „Supratome, kad net pritaikius nuolaidas sutaupysime vos po 5 ar 10 litų. Tačiau važinėjant į už keliasdešimties kilometrų nuo Pašilaičių įsikūrusią Naująją Vilnią tas pelnas akimirksniu taptų nuostoliu", – tvirtino pašnekovė.

REKLAMA

R.Pavolo patikėtinių moteris tikina paklaususi, ar šie garantuoja mažesnius mokesčius. Atsakymo nebuvo.

Ji „Respublikos„ žurnalistą tikino girdėjusi, kad „Priemiestis“ yra viena brangiausių Vilniuje namus administruojančių bendrovių. „Nuvažiuosiu, kad pati tuo savo akimis įsitikinčiau", – tvirtino I.Paškevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Respublikos„ žiniomis, „Priemiestyje“ administravimo kainos iš tiesų yra gerokai didesnės. Pavyzdžiui, 53 kvadratinių metrų butą turintis Naujosios Vilnios gyventojas Alvydas Čičiurka “Respublikai„ skundėsi už 2010 metų gruodį šiai įmonei už komunalines paslaugas atseikėjęs 69,87 lito. Dienraščiui pavyko gauti sąskaitą, iš kurios matyti, kad tokio pat amžiaus ir ploto butą turinčiam savininkui už tą patį mėnesį „Pašilaita“ išrašė 56,21 lito. Skirtumas sudaro net 19,6 proc.

REKLAMA

Siekė uždarbio?

„Jei informaciją apie kainas būtume žinoję anksčiau, tikrai jokių parašų nebūtume niekur dėję. Nė vienas gyventojas. Tačiau patikėjome R.Pavolo tikinimais, kad „Invalda service„ ir su ja susijusios įmonės teikia daug pigesnes paslaugas. Kai pamatėme, jog R.Pavolas neturi savo teiginiams patvirtinti nė mažiausio įrodymo, pradėjome rinkti parašus naujam, Vilniaus savivaldybės jau paskirtam administratoriui atšaukti. Nors parašai renkami tik antra diena, jau turime kelias dešimtis pasirašiusiųjų“, – vakar pasakojo I.Paškevičienė.

REKLAMA

Moteris sakė, kad gyventojai įtaria, kad Vilniaus Pašilaičių mikrorajono galimas gyventojų vedžiojimas už nosies daugiausia naudos duos pačiam R.Pavolui. „Visi šneka apie kažkokią mistinę bendriją, kurios niekas iki šiol nėra įkūręs. Kalbama, kad R.Pavolas nori tapti jos pirmininku ir taip užsitikrintų sau šiltą kėdę", – spėliojo I.Paškevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, pats R.Pavolas tokius įtarimus neigia. „Respublikai" jis sakė pakeitimus Pašilaičiuose suorganizavęs išskirtinai iš noro padėti kaimynams.

Darbuotojų ieško tuščiai

Nors, kaip „Respubliką" tikino Vilniaus savivaldybės administracijos Statinių ir statybos priežiūros skyriaus darbuotoja Giedrė Baranauskienė, „Invalda service“ dešimties daugiabučių Vilniaus Pašilaičių mikrorajone priežiūrą galės perimti jau po mėnesio, bendrovė, atrodo, arti namų, kuriuos rengiasi prižiūrėti, šiandien neturi ne tik biuro, bet ir specialistų.

REKLAMA

Tiesa, šios bendrovės vadovas Rimvydas Ramanauskas perimtų daugiabučių gyventojų baimes vadina „nepamatuotomis". Jis tvirtino, kad jau artimiausiu metu Pašilaičiuose atidarys biurą, per kurį bus bendraujama su administruojamų namų gyventojais.

„Dėl aštuonių namų atidarys biurą? Gal dar iš Vileikos siuntinės darbuotojus? Kiek tai kainuos? Tegu R.Pavolas nepasakoja, kad po viso to mes nemokėsim brangiau", – piktinosi gyventojai.

REKLAMA

Ieškodama specialistų, „Invalda service„ vilioja net tuos, kurie šiandien dirba konkurente tapusioje „Pašilaitoje“. Tarkim, santechnikas Dmitrijus Voitesonokas dienraščiui sakė, kad “Invalda service„ kalbino ir jį. „Žadėjo didesnę algą. Bet nesu iš tų žmonių, kurie mėgsta dažnai keisti darbovietes. Be to, kolegos pasakojo, jog „Invalda service“ bent jau kol kas neturi nei techninės, nei specialistų resursais paremtos bazės, kad galėtų tinkamai valdyti perimtus dešimt daugiabučių. O kas, jei negalėdamas tinkamai aptarnauti klientų, naujas administratorius staiga nutrauks savo veiklą? Kur man tada dėtis?„ – retoriškai klausė dabartinis „Pašilaitos“ darbuotojas.

„Respublikos„ žurnalistai savo akimis įsitikino, jog kažkur kitame miesto gale veikianti Invalda service“ kelia vis didesnį Pašilaičių daugiabučių namų gyventojų nepasitikėjimą. „Kol kas man dar niekas neaišku. Kalbėjo, įtikinėjo, bet kaip ten bus iš tikrųjų – dar pažiūrėsime. Sunku tikėti, kad bus geriau„, – „Respublikai“ tvirtino gatvėje sutiktas vieno iš namų Pašilaičių Medeinos gatvėje gyventojas Ignas Januška.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų