Anot „Regitros“ Veiklos departamento direktoriaus Dariaus Jurgučio, tokių asmenų Lietuvoje liko apie 100 tūkstančių.
„Mūsų skaičiavimais, senų vairuotojo pažymėjimų, popierinių ir laminuotų, yra likę nepakeistų apie 100 tūkst. (...). Didžioji dalis, manome, yra emigrantai, kita dalis, manome, kad dar ateis pasikeisti vėliau vairuotojo pažymėjimų, o kita dalis galbūt nusprendė, kad apskritai nebevairuos automobilio“, – svarstė jis.
Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis tv3.lt naujienų portalui sakė, kad visų pirma vairuotojų, kurių teisės baigė galioti, lauks įspėjimas.
Po to, pakartotinai sustabdytas vairuotojas bus baudžiamas pinigine bauda nuo 10 iki 12 eurų.
Jeigu žmogus pirmą kartą yra baudžiamas, tai su tokiu parodymu, administracine tvarka baudžiama 5 eurais.
Pareigūnai žada žiūrėti į situaciją geranoriškai ir jei žmonės pamiršo, ar nespėjo pažymėjimo pasikeisti, tai įspėsime. Bet jei matysime duomenų registre, kad prieš kurį laiką jis jau buvo baustas ar įspėtas, ir jei asmuo ir toliau tuo piktnaudžiaus, tai tada jau bus taikomos bausmės.
„Regitra“ taip pat informuoja, kad asmenys galės pasirinkti per kiek dienų jie nori pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Pažymėjimą per 10 darbo dienų pasikeisti kainuoja 14,19 eur., per 3 darbo dienas – 22,88 eur. O per vieną darbo dieną pasikeisti vairuotojo pažymėjimą kainuos 37,36 eur.
Jei pageidaujate, kad atnaujintas vairuotojo pažymėjimas būtų pristatomas pageidaujamu adresu Lietuvoje, teks sumokėti dar 6,99 eur.
Negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu negalima valdyti transporto priemonės.
Senuosius pažymėjimus bus galima pasikeisti ir po vasario 3 dienos.