Vienas mirusysis priklausė 70–79 metų grupei, trys buvo 80–89 metų.
14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 253 atvejų, o teigiamų diagnostinių testų dalis – iki 4,3 procento.
Šalyje per praėjusią parą atlikti 5805 molekuliniai (PGR) ir 7869 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 402 COVID-19 pacientai, 53 iš jų – reanimacijoje, antradienį rodo Statistikos departamento paskelbti duomenys.
Deguonis papildomai tiekiamas 339 žmonėms, 31 pacientui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 46 žmonės.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 290 tūkst. 766 žmonės, iš jų tebeserga 5987.
Nuo COVID-19 ligos iš viso mirė 4458 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9106 mirtys.
Kas draudžiama be galimybių paso?
Kaip ir nuo rugsėjo 13-osios, nuo rugpjūčio 16 dienos verslai gali neleisti galimybių paso neturintiems asmenims apsipirkti prekybos centruose ar nebūtinų prekių parduotuvėse. Jiems būtų leidžiama apsipirkti tik nedidelėse maisto ar veterinarijos prekių parduotuvėse, optikose. Šios įstaigos privalo turėti atskirą įėjimą iš lauko bei būti ne didesnės nei 1500 kv. m ploto.
Nuo pirmadienio viešojo maitinimo įstaigose viduje, veiklą vykdant be galimybių paso, prie staliuko galės sėdėti ne daugiau kaip du asmenys arba vienos šeimos nariai, o lauke – ne daugiau kaip penki asmenys arba vienos šeimos nariai. Nevalgant reikės dėvėti kaukes.
Su galimybių pasu asmenų prie staliuko skaičius bus neribojamas, kaip ir maitinimasis savitarnos principu, dviejų metrų atstumas ir kaukių dėvėjimas lieka rekomendacija.
Prekybos bei paslaugų vietose be galimybių paso kaukės lieka privalomos, taip pat lieka galioti reikalavimai dėl vėdinimo, dezinfekcijos, atstumų, su galimybių pasu veikla vykdoma laisvai.
Renginiai be galimybių paso uždarose erdvėse vyks tik su kaukėmis, žmonės turės būti suskirstyti į sektorius ne daugiau kaip po 500, reikės užtikrinti, kad srautai nesimaišytų. Žiūrovai turės stebėti renginį iš sėdimų vietų, salė galės būti užpildyta ne daugiau kaip 75 procentus.
Su galimybių pasu tiek lauke, tiek viduje renginių dalyvių skaičius neribojamas, o jei neviršijama 500 dalyvių skaičiaus, galima valgyti stebint renginį iš sėdimų vietų.
Kas leidžiama be galimybių paso?
Galimybių paso neturintys asmenys galės naudotis tik smulkiomis remonto paslaugomis, kai kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir teikėjo neviršija 15 min.
Taip pat leidžiamos laidojimo paslaugos ir laidojimo reikmenų parduotuvių lankymas, muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas, bibliotekų lankymas tik atsiimant ar grąžinant knygas.
Leidžiamos asmens sveikatos priežiūros, socialinės, teisinės, psichologinės, veterinarijos, finansinės paslaugos. Taip pat leidžiama vežti keleivius. Galiausiai, leidžiamas visų pakopų ugdymas.
Tačiau Vyriausybė atsitraukė nuo ankstesnių planų neturintiems imuniteto arba neigiamo COVID-19 testo žmonėms uždrausti naudotis miesto ir priemiesčio viešuoju transportu ir teikti tik būtinąsias sveikatos priežiūros paslaugas.