„Aš daugelį metų rekomenduoju poroms užmegzti romaną su sutuoktiniu. Tai yra priešnuodis tam, ką Esther Perel savo knygoje „Mating in Captivity“ apibūdina kaip santykių neutralizavimą, polinkį laikyti vienas kitą savaime suprantamu dalyku, poreikį teikti pirmenybę vaikams, darbams, namams, pinigams, o ne romantiškiems santykiams“, – teigia S.B. Phillips.
Ar romano užmezgimas skamba kaip neracionalus, mažai tikėtinas, galbūt erotiškas ir garantijos neturintis dalykas? Taip. Tokia yra romanų prigimtis. Bet šis romanas turi realią laimingos pabaigos galimybę.
Nuo romano neatsiejamos septynios „varomosios jėgos“, galinčios atgaivinti ir pagyvinti jūsų santuoką.
Septynios romano „varomosios jėgos“, kurios atgaivina santuoką:
1. Siekimas
Kažkuris turite pradėti. Kas galėtų padėti pralaužti ledus? Pasakykite savo sutuoktiniui (ne prie pietų stalo ar žiūrint futbolą arba „Netflix“): „Aš noriu užmegzti romaną“. Tikėtina, kad atkreipsite jo/jos dėmesį. Ir po trumpos pauzės pridėkite: „su tavimi“.
Jei žinote, kad jūsų partneris greitai reaguoja, galite iš karto viską pasakyti: „Noriu tau kai ką pasakyti. Noriu užmegzti romaną su tavimi“.
2. Atkaklumas
Nepaisant vartomų akių, juoko, ignoravimo ar sarkazmo (kuris jūsų neturėtų sustabdyti, jei siekiate romano), apsvarstykite galimybę nepaisyti partnerio gynybos ir nerimo.
Juokitės kartu, bet kitą dieną užrašykite šią mintį ant lapuko ir palikite ant stalo prie puodelio kavos. Būkite atkaklūs. Būkite kūrybingi. Taip, tai gali klaidinti (juk tai yra romanas), bet ši mintis dažnai suintriguoja partnerį, ir jis gali nuspręsti tai išbandyti.
3. „Pavogtos akimirkos“, praleistos kartu
Žmonės, turintys romanus, brangina „pavogtas akimirkas“ – minutes, kurias praleidžia kartu, trumpam atsitraukę nuo darbų. Jie stengiasi, kad tos akimirkos įvyktų, ir džiaugiasi jomis.
Jie tvirtai laikosi planuojamo susitikimo, ar tai būtų kavos pertraukėlė, pasivaikščiojimas parke ar užkandžiavimas vėlyvą vakarą (be telefonų). Kasdienius dalykus jie paverčia galimybėmis būti kartu.
4. Nežinomybė
Visi žino, kad tai, kas uždrausta ar netikėta, sukelia nerimą, jaudulį ir aistrą. Kaip rašė Adamas Phillipsas savo knygoje „On Flirtation“, ir Stephenas Mitchellas „Can Love Last?: The Fate of Romance Over Time“, uždraustam jauduliui dažnai pakenkia stabilios ir saugios santuokos poreikis. Saugumo ir žinojimo jausmas labai svarbus vaikams, o mums tai – gerovės pagrindas. Vis dėlto šis saugumas gali sulaikyti mūsų susidomėjimą partneriu ir atšaldyti aistrą bei romantiškumą.
Esther Perel, spręsdama sutuoktinių dilemą, kaip suderinti erotiškumą ir buitiškumą, primena, kad mes manome, jog mūsų partneriai priklauso mums, ir sunku yra norėti to, ką jau turime. Iki tol, kol to netenkame.
Norėdami paskatinti susidomėjimą ir romantiką, turime išdrįsti tapti „pažįstamais nepažįstamaisiais“. Turime pamiršti tai, kaip matome savo partnerį, ir geisti savo sutuoktinio taip, kaip tą darytų kitas vyras ar moteris. Turime įsivaizduoti, kaip jaustumėmės, jei dabar tektų susigrąžinti savo sutuoktinį.
5. Aistra ir gundymas
Tyrusi, ko vyrai ir moterys trokšta seksualiniuose santykiuose, Elaine Hatfield (1988) nustatė, kad vedę vyrai nori dviejų pagrindinių dalykų – kad partnerės inicijuotų seksą ir būtų labiau gundančios. Ištekėjusios moterys troško, kad partneriai dažniau meiliai kalbėtų ir būtų gundantys.
Jei turėtumėte romaną, tikėtina, kad tiek jūs, tiek jūsų partneris kalbėtumėte meiliau ir abu viliojančiais būdais kviestumėte į lovą.
Kai sutuoktiniai pamiršta atstūmimo, judesių atlikimo ir netobulumo baimes, atsiranda daugiau vietos vilionėms ir gundymui.
Kai pasaulis, jūsų vaikai ar darbai pakenkia jūsų planams, prisiminkite, kad laukimas skatina aistrą. Realybė gali nepasiūlyti momentinio sekso ar tobulo pasimatymo, bet atidėjimas gali sustiprinti ryžtą ir norą.
6. Vaizduotė
Pasak Stepheno Mitchello, seksas „niekada nėra tiesiog biologinis, refleksinis veiksmas, bet visada iš dalies vaizduotės kūrinys“. Seksas neturėtų būti nustatytas ar nuspėjamas. Patikimuose santykiuose yra vietos ir žinomiems, ir nepatirtiems dalykams, kurie sustiprina aistrą.
Būkite meilūs, kai esate vieni, ir kai esate viešoje vietoje.
Dėvėkite ar darykite ką nors naujo, kas pakurstytų jūsų vaizduotę ir jūsų partneriui pasirodytų įdomu ir netikėta. Dauguma gali į tai žiūrėti, bet ne daug kas iš tikrųjų nori kino ekranuose vaizduojamų tobulų partnerių. Jie nori, kad jų norėtų jų pačių partneris.
Raskite priežasčių juoktis – net iš savęs. Nepamirškite, koks seksualus gali būti humoras ir juokas.
Kurstykite savo santykius. Kitu metu, kitą dieną, pagirkite ir (arba) pakomentuokite ankstesnį pokalbį, meilumą, linksmybes. Pakvieskite domėtis būsimu pasimatymu.
7. Meilės žvilgsnis
Nepriklausomai nuo vietos, žmonės paprastai mato, kai kas nors vyksta tarp dviejų žmonių. Jiedu dažniau žvelgia vienas į kitą, atrodo fiziškai geriau, randa priežasčių stovėti arčiau vienas kito, nekaltai prisiliečia, dažniau šypsosi, atrodo labiau pasitikintys savimi, kartu juokiasi, daugiau erzina, netgi daugiau ginčijasi. Labai aišku, kad jie kažkaip susiję. Gal jie turi romaną.
Iš tikrųjų – jie vedę!