• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nori vairuoti - nė lašo alkoholio (atnaujinta)

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Vaidotas Bacevičius Seime jau įregistravo pataisą, kurią priėmus vairuotojus būtų galima bausti, kai jų kraujyje aptinkama vos 0,01 promilės alkoholio. Pagal projektą girtumas nuo 0,01 iki 0,4 promilės vairuotojui užtrauktų 500-1000 litų baudą.

REKLAMA
REKLAMA

Iki 2 metų vairavimo patirtį turintiems asmenims nustatyta leistina neblaivumo riba šiuo metu siekia 0,2 promilės, ilgiau vairuojantieji baudžiami tuo atveju, jei peržengia 0,4 promilės ribą. „Toks teisinis reglamentavimas, leidžiantis vairuoti transporto priemones vairuotojui esant neblaiviam, yra iš ėmės ydingas“, - tvirtina V. Bacevičius.

REKLAMA

Dabartinio reglamentavimo klaidos

Anot konservatoriaus, dabar yra formuojama visuomenės samprata, jog vairavimas esant neblaiviam yra leidžiamas, yra sudaromos tiesioginės prielaidos padaryti administracinės teisės pažeidimus.

Dar daugiau – pasak V. Bacevičiaus, leistinos neblaivumo normos nustatymas objektyviais skaičiais yra iš esmės neteisingas, nes net tas pats alkoholio kiekis, priklausomai nuo aplinkybių, kiekvieną kartą gali labai skirtingai paveikti ne tik skirtingus asmenis bei jų vairavimo įgūdžius, bet ir tą patį asmenį. „Tai priklauso nuo asmens sveikatos būklės, nuovargio bei kitų faktorių, kurių pats asmuo nėra pajėgus išsamiai įvertinti bei nustatyti suvartoto alkoholio įtakos jo vairavimo įgūdžiams“, - teigia projekto autorius.

REKLAMA
REKLAMA

Sumažėtų žuvusiųjų skaičius, būtų ugdoma visuomenė

Projekto aiškinamajame rašte autorius teigia, kad projekto tikslas – mažinti kelių eismo įvykių, kuriuose nukenčia bei žūsta žmonės, skaičių, ir kuriuos sukelia neblaivūs vairuotojai. Taip pat – formuoti visuomenės požiūrį į alkoholio vartojimo ir transporto priemonių vairavimo nesuderinamumą bei sumažinti administracinių teisės pažeidimų, padaromų dėl neatsargumo, kai asmenys transporto priemones vairuoja būdami neblaivūs, o neblaivumo laipsnis nežymiai viršija leistiną normą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vakar kalbėdamas su dienraščio „Lietuvos žinios“ žurnaliste Lauryna Vireliūnaite, Seimo narys atkreipė dėmesį, jog gretimose šalyse - Latvijoje ir Estijoje - įstatymai draudžia išgėrus sėsti prie automobilio vairo, net jei alkoholio vartojama labai mažai. „Manau, visiškai nebūtina gerti, kad šiek tiek geriau vairuotum. Kai žmogus žino, jog prieš vairuodamas gali truputėlį išgerti, tikėtina, jis neapskaičiuos savo galimybių ir padarys avariją - suniokos kieno nors turtą ar sužalos žmonių. Jeigu vairuotojas žinos, kad apskritai nevalia gerti, to nedarys“, - tvirtino politikas.

REKLAMA

Promilės nuo kefyro?

2007-ųjų gruodį svarstant Administracinių teisės pažeidimų kodekso sugriežtinimą, kuris galioja iki šiol, kai kurie tam nepritariantys parlamentarai ironizavo, esą vairuotojai galės gauti baudą išgėrę kefyro ar suvalgę juodos duonos. V. Bacevičius įsitikinęs, kad tokie argumentai - tuščios kalbos.

„Kiek esu pūtęs į alkoholio matuoklį, man visada rodo nulį. Registruoju projektą, o Seimas jį svarstys. Jei medikai įrodys, kad vykstant natūraliems organizmo fiziologiniams procesams pagaminama 0,02 promilės alkoholio, projektą patobulinsiu ir leistiną ribą padidinsiu iki 0,03 promilės. Dabartinė tvarka nenormali“, - įsitikinęs konservatorius.

REKLAMA

Nauda ir visuomenei, ir policijai

Ateityje jis žada siūlyti premijuoti policijos pareigūnus, sučiupusius neblaivius vairuotojus. Jo nuomone, taip policininkai būtų skatinami neimti kyšių. Pasak V.Bacevičiaus, pinigai premijoms sunkmečiu galėtų būti skiriami iš prasižengėlių sumokėtų baudų.

Policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas įsitikinęs, kad siūloma pataisa tikrai duotų naudos. „Kai kurie asmenys neapskaičiuoja, kiek gali išgerti, mano, jog dar nepasiekė 0,4 promilės, o paaiškėja, kad šią ribą viršijo. Tokios problemos tikrai esama“, - „Lietuvos žinioms“ sakė policijos vadas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V.Telyčėnas įsitikinęs, jog svarstant pataisą žodį turėtų tarti ir medikai, mat alkoholio matuoklis promiles gali rodyti išgėrus ne svaigalų, o tam tikrų vaistų. Komisaras nesitiki, kad siūloma tvarka sudrausmintų tuos asmenis, kurie vairuoja stipriai išgėrę. Pasak V.Telyčėno, jiems pažaboti taikomos kitos įstatymuose numatytos priemonės.

Lauryna Vireliūnaitė ir Balsas.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų