Kaip pranešė Policijos departamentas, penktadienį, 11 val. 47 min., Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 76 metų vyro pranešimą.
Jis teigė, kad nuo gegužės 27 iki liepos 8 dienos, pradėjęs investavimą internetinėje svetainėje, prarado 49 tūkst. 165 eurus.
Beveik tuo pat metu penktadienį policija gavo dar vieną pranešimą apie nuo sukčių nukentėjusį žmogų. 11 val. 53 min. Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas gavo 64 metų moters pranešimą.
Ji teigė, kad nuo birželio 17 iki liepos 11 dienos nenustatyti asmenys, gavę prieigą prie jos banko sąskaitos ir neva investuodami į prekybą kriptovaliutomis, apgaulės būdu iš jos išviliojo 18 tūkst. eurų.
Dėl abiejų atvejų policija pradėjo ikiteisminius tyrimus pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už sukčiavimą.
Apie nukentėjusius nuo sukčių ir praradusius nemažas sumas žmones policija pastaruoju metu praneša kasdien.
Pareigūnai ragina gyventojus ragina neprarasti budrumo ir atidumo. Anot pareigūnų, sukčiai gali siūlyti investuoti bet kur, dažnai yra siūlomi dideli ir greitai uždirbami pelnai be jokios rizikos.
„Tai iškart turėtų sukelti įtarimų. Investavimas visada yra susijęs su rizika prarasti dalį ar net visas lėšas ir joks tikras investuotojas ar investavimo konsultantas niekada nesiūlys užtikrintos grąžos“, – teigia policija.
Pasak policijos, sukčiai dažniausiai bendrauja užsienio kalbomis, telefono numeris, iš kurio skambina „konsultantas“, gali prasidėti užsienio šalies kodu, skambinantieji dažniausiai siekia, kad žmogus atskleistų kuo daugiau asmeninės informacijos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!