Jungtinėse Valstijose renkama natūralių pavojų statistika, kurioje pateikiama informacija apie žuvusiuosius dėl orų sukeltų pavojų. Šie statistiniai duomenys yra išduodami Nacionalinės Orų tarnybos. Remiantis ja, per 30-ties metų periodą (1986 - 2015 metus), vidutiniškai 130 žmonių žuvo dėl karščio bangų. Tai yra didesnis skaičius, nei visų kitų meteorologinių reiškinių, kaip praneša weatherchanel.
Tornadai jau nenusineša tiek daug gyvybių, kaip anksčiau, nes metams bėgant patobulėjo įspėjimų sistema, juolab, kai nuo 1990-ųjų buvo imti naudoti Doplerio radarai, taip pat apie pavojus įspėjama sirenomis bei per radiją.
Dėl išvystytos perspėjimų sistemos žmonės turi daugiau laiko rasti prieglobstį nuo artėjančių tornadų. Todėl mirštančių, dėl tokių reiškinių skaičius gerokai sumažėjo. Tačiau karščio bangos yra visiškai kitoks orų fenomenas.
Karščio bangų pavojus
Karščio bangos yra ne trumpesnis, kaip 3 dienų laikotarpis, kuomet temperatūra yra ne mažesnė, nei 32 laipsniai, kurią lydi aukštas drėgmės lygis.
Mes visi esame jautrūs karščiui, bet yra keletas žmonių grupių, kurios yra ypač pažeidžiamos, esant dildelei temperatūrai. Atsižvelgiant į Ligų kontrolės ir prevencijos centro JAV informaciją, į šią grupę įtraukiami vyresnio amžiaus žmonės, kūdikiai ir vaikai.
Karščio bangų metu reikia savimi rūpintis, nepamiršti gerti vandens, ilgai nevaikščioti saulėje, likti atokaitoje. Tai aktualu ir Lietuvos gyventojams, nes dėl besikeičiančio klimato netikėtų karščio bangų vasaros metu pasitaiko.
Aukščiausia oro temperatūra Lietuvoje siekė +37,5 laipsnius, ji buvo užfiksuota 1994-07-30 Zarasuose.
1995 metų liepą Čikaga patyrė mirtiną karščio bangą
Viena iš labiausiai žinomų karščio bangų JAV istorijoje įvyko 1995 metų liepą. Čikaga buvo vienas iš labiausiai nukentėjusių miestų. Ten temperatūra pakilo iki 41laipsnio, o dėl neįtikėtinai aukšto drėgmės lygio, atrodė, kad buvo dar karščiau (šilumos indeksas siekė maždaug 48 laipsnius ).
33 -41 laipsnio temperatūra čia laikėsi apie savaitę.
Remiantis JAV nacionalinių nelaimių tyrimo ataskaita,dėl šios karščio bangos Čikagoje žuvo 465 žmonės. Dauguma šių aukų buvo vyresnio amžiaus, 74 metų ir vyresni.