Seimo opozicija toliau narplioja buvusios ministrės konservatorės Monikos Navickienės prieš pusmetį vykusios kelionės su dukromis privačiu lėktuvu į Dubajų aplinkybes.
Opozicija buvo į Seimą išsikvietusi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pirmininką Gediminą Sakalauską – reikalavo pasiaiškinti, kodėl komisija įstrigo tirdama šios kelionės aplinkybes.
Pačią M. Navickienę ši kelionė išvertė iš posto, tačiau ji įtikinėja neprasižengusi, mat už kelionę, kaip už dovaną, vėliau sumokėjo beveik 3 tūkst. eurų mokesčių.
„Man atrodo, visi žino, kas apmokėjo, aš įsitikinusi, ir viešoj erdvėje buvo keletą kartų pasakyta. Tai buvo privati šeimos kelionė, nariai pripažino. Įsitikinusi, kad jokio privataus ir viešo intereso nepažeidžiau niekada“, – tvirtino konservatorė M. Navickienė.
Užstrigo rinkdami informaciją
Tačiau, kas apmokėjo kelionę, niekaip negali ar nenori išsiaiškinti tarnybinės etikos komisija. Opozicija reikalauja, kad komisija įvertintų M. Navickienės veiksmus keliaujant su šeima į egzotišką šalį privačiu lėktuvu, kurią galimai apmokėjo jos vyro verslo partneris, prieštaringos reputacijos verslininkas Vilhelmas Germanas.
„Gavusi tokią dovaną, kuri, švelniai tariant, kartais panašėja į kyšį. Kokie jie artimieji? Jie visiškai svetimi žmonės, draugauja šeimomis. Tai – verslininkų šeima, turinti labai plačius interesus pradedant mokėjimais, elektronine bankininkyste ir nekilnojamu turtu“, – įsitikinusi Seimo narė Agnė Širinskienė.
Pačios M. Navickienės prašymo ištirti galimą viešųjų ir privačių interesų pažeidimą sulaukęs tarnybinės etikos komisijos vadovas ir Seimo tribūnoje toliau tvirtino istrigęs informacijos rinkimo stadijoje, mat negauna įrodymų, kas konkrečiai apmokėjo ministrės kelionę. Komisijos vadovas ir toliau skundėsi nesugebantis išsireikalauti iš V. Germano apmokėjimą įrodančių dokumentų.
„Ar Monika Navickienė žino, iš ko gavo dovaną? Ji paliudijo, kad nežino, nukreipė į Ievą Trinkūnaitę. Ji sako, nežino, nukreipė į poną Vilhelmą. Jis patvirtino, kad apmokėjo elektroniniu laišku. Po to mes paprašėme dokumentų, jis atsisakė“, – dėstė G. Sakalauskas.
VTEK pirmininku pasitiki
Valdantiesiems, prieš beveik dvejus metus komisijos vadovą paskyrusiems į šias pareigas, tokie jo atsakymai nekliūna.
„Kad jie priklausomi nuo politinės valdžios, neturiu faktų“, – kalbėjo liberalas Eugenijus Gentvilas.
„Labai pasitikiu VTEK, ji parodo, kad nepasiduoda galios žaidimams, ieško teisinio atsakymo. Manau, Monika gailisi dėl tos situacijos. Žmogiškai nepagalvojo, sėdo su vaikais ir išskrido“, – teigė konservatorius Matas Maldeikis.
Tačiau opozicijos atstovai, po rinkimų turintys vilties tapti valdančiaisiais, kaltina komisiją neįgalumu, mokesčių mokėtojų pinigų švaistymu ir svarsto, ar nevertėtų jos išvis panaikinti.
„Reikia parašo, kažkokio popierio, stebiuosi, kaip dar pora kartų nenuskrido į Dubajų patikslinti, ar ji ten buvo“, – kalbėjo socialdemokratas Algirdas Sysas.
„Būtų užklausę teisėsaugą, gavę visą informaciją, kurią Židelis [aut. past. – Vilhelmas Germanas] atsisako duoti. Visur galima gauti informaciją, bet čia nenoras, tikslas kitoks“, – įsitikinusi demokratė Laima Nagienė.
Per metus mokesčių mokėtojai komisijos veiklai ir jos darbuotojų algoms sumoka beveik 1,5 mln. eurų. Girdėdamas vis didesnį nepasitenkinimą savo veikla, komisijos vadovas G. Sakalauskas jau siūlo keisti įstatymus ir plėsti komisijos galias, kad bent teismu galėtų pagrasinti asmenims, kurie atsisako pateikti tyrimui reikalingą informaciją.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.