„Turime pripažinti atliktų tyrimų rezultatus ir konstatuoti faktą, kad blogas elgesys su vaiku sukelia jam daug problemų ateityje. Dažnai dėl netinkamos aplinkos vaikystėje, paauglys pradeda vartoti narkotikus, alkoholį, cigaretes, serga įvairiomis ligomis prasta sveikata.
Mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad net 25 proc. žmonių susiduria su psichikos problemomis vien todėl, kad su jais buvo netinkamai elgiamasi tada, kai šie buvo dar tik vaikai“, - pasakojo D. Sethi.
Per konferenciją kalbėjęs specialistas pridūrė, kad ši problema aktuali ne tik Lietuvai, bet ir kitoms ES valstybėms narėms. Blogas elgesys su vaiku ateityje turi tiek fizines, tiek psichines sveikatos pasekmes.
„Dar žiauresnė situacija būtų, jei pradėtume nagrinėti nužudymų statistiką. Paskaičiuota, kad žmogžudysčių, kurias įvykdo vaikai iki 15 metų, skaičius siekia 850. Tai yra visiškai nepriimtina ir su tuo būtina kovoti“, - teigė D. Sethi.
Kito tyrimo, kurio tikslas buvo išsiaiškinti namų aplinkoje vaikų patiriamą prievartos rūšį, duomenimis, net devyni procentai pasisakė, jog buvo seksualiai išnaudojami. 22 proc. teigė vaikystėje patyrę fizinę prievartą, o 29 proc. emocinę prievartą. Dar 16 proc. teigė, kad jautėsi apleisti fizine prasme, o 18 proc. – emocine.
„Riziką didina faktas, kad vaikas augo su tėvais, kurie vartojo alkoholį arba narkotikus, rūkė, naudojo prievartą ir smurtą prieš kitą suaugusį asmenį arba tą patį vaiką. Tokioje aplinkoje augę vaikai yra net labiau linkę į savižudybę“, - apgailestavo D. Sethi.
Todėl, anot D. Sethi, reikia šviesti šeimas, mokyti įgūdžių, aiškinti, kaip derėtų auklėti vaikus: „Šioje srityje turime daug padirbėti. Tik realūs veiksmai gali kažką pakeisti.“