Internetu administracinę nuobaudą sumokėjęs Šiaulių rajono gyventojas netrukus buvo informuotas privalantis valdininkams atnešti baudos sumokėjimo kvitą.
„Jei vis tiek reikia atvykti į Savivaldybę, tai kokie tuomet suteiktos galimybės baudą sumokėti internetu privalumai?“ – klausė vyras.
Raginimas susimokėti
Administracinę nuobaudą Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius skyrė už tai, jog šis nesumokėjo už automobilio stovėjimą mokamoje stovėjimo vietoje Šiauliuose, P. Višinskio gatvėje.
Pažeidėjas (automobilio savininkas) buvo informuotas pažeidęs Kelių eismo taisykles, už kurias numatyta administracinė nuobauda nuo 80-ies iki 140-ies litų. Įstatymas numatęs ir išlygą – jei baudą pažeidėjas sumokėsiąs per dešimt darbo dienų, gali pakloti tik pusę sumos.
Tą pačią dieną automobilio savininko sūnus internetu pervedė pusę minimalios baudos – 40 litų. Sumokėjo ir pamiršo.
Tačiau beveik po mėnesio gyventojas gavo Šiaulių savivaldybės prašymą sumokėti baudą arba pateikti sumokėjimo kvitą.
Jis „Šiaulių kraštui“ sakė nesuprantantis, kokiu pagrindu privalu Savivaldybei pateikti kvitą, jei bauda sumokėta internetu.
„Negi pagal banko išrašą nematyti, kad bauda yra sumokėta?“, – teiravosi Šiaulių rajono gyventojas.
Baudą privalo mokėti savininkas
Šiaulių miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Vygaudas Paliūnas „Šiaulių kraštą“ informavo kvito, kuris patvirtintų sumokėtą administracinę nuobaudą, paprastai neprašantis.
„Įsitikinti, ar nuobaudą pažeidėjas sumokėjo, mes galime per Mokesčių inspekcijos duomenų bazę. Užtenka įvesti pažeidėjo asmens kodą“, – informavo V. Paliūnas.
Kvitą, kaip patvirtinimą, kad nuobauda buvo sumokėta, atnešti esą prašoma tik kilus abejonių dėl sumokėjimo.
V. Paliūno teigimu, mokesčių duomenų bazėje nerasta patvirtinimo, kad Šiaulių rajono gyventojas baudą sumokėjo.
Priežastį, kodėl taip nutiko, Viešosios tvarkos skyriaus specialistams pavyko išsiaiškinti tik išsireikalavus apmokėjimo kvitą.
Nustatyta, kad pinigus – nuobaudą už neleistiną stovėjimą mokamoje automobilių stovėjimo aikštelėje iš savo banko sąskaitos pervedė Kelių eismo taisykles pažeidusio automobilio savininko sūnus, taigi pavedime atsispindėjo jo asmens duomenys.
O pažeidimo protokolas buvo surašytas ir bauda skirta automobilio savininkui, todėl jis pinigus ir turėjo sumokėti. Arba pavedimo paskirties skiltyje sūnus privalėjo nurodyti už ką (nurodant asmens, kuriam buvo surašytas pažeidimo protokolas, kodą arba pavardę) pinigai sumokami.
Atvejų, kai šeimos nariai sumoka įstatymus pažeidusiems artimiesiems skirtas baudas, pasitaiko ne tik Savivaldybėje. Tokių atvejų būna ir policijoje.
„Šiaulių krašte“ buvo rašyta, kaip Kelių eismo taisykles pažeidusiam sutuoktiniui skirtą baudą, nurodydama savo, kaip mokėtojo duomenis, sumokėjo žmona.
Šiauliečių šeimą ištiko šokas gavus antstolio reikalavimą pinigus sumokėti geruoju. Paaiškėjo, kad nesusipratimas įvyko dėl duomenų neatitikimo.
Edita KARKLELIENĖ