Kupiškio rajono Uoginių kaimo ūkininkas A. S., smurtavęs prieš nepilnametį globotinį, sulaukė laisvės apribojimo bausmės septyniems mėnesiams ir privalės atlyginti vieną tūkstantį litų neturtinės žalos.
Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorės Virginijos Kliaugienės, dirbančios Kupiškyje, perduotoje nagrinėti teismui nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamojoje byloje 58 metų vyriškis buvo kaltinamas smurtavęs prieš nepilnametį ir sukėlęs fizinį skausmą.
Gegužės 18 d. Kupiškio rajono Uoginių kaimo ūkininkas A. S., su šeima globojęs du vaikus, talkinusius ūkio darbuose, metaliniu strypu trenkė berniukui į dešinę ranką, po kiek laiko globėjas, atėjęs pas vaiką į kambarį, trenkė jam kumščiu į nosį. Berniuko sesė mobiliuoju telefonu nufilmavo krauju paplūdusį brolį.
Bylos duomenimis, gyvenimo sąlygos globėjo šeimoje, jo elgesys su vaikais nepilnamečiui kėlė baimę, sumuštas berniukas buvo pasimetęs ir išsigandęs. Apie nuo globėjo nukentėjusį vaiką pedagogams po keturių dienų pranešė sesers bendraklasiai, parodę jos padarytą telefono įrašą ir paprašę padėti berniukui.
Nuoširdus vaikas drąsa nepasižymėjo, mokykloje visų bijodavo ir visiems paklusdavo, todėl mokykloje buvo sunku sužinoti, kaip vaikai gyvena namuose. Tik per vaiko gerovės komisijos posėdžius paaiškėjo, kad globėjų namuose nuo vaikų buvo rakinamos durys, jie dažnai būdavo nepavalgę, neturėjo telefono ir kompiuterio.
Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikiusi Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorė Virginija Kliaugienė, teigė, kad smurtu kaltinamas globėjas pasikėsino į nepilnamečio fizinę ir psichologinę sveikatą, nukentėjęs berniukas buvo priverstas kentėti fizinį skausmą, buvo pažemintas ir patyrė neigiamus dvasinius išgyvenimus.
Nepilnamečių justicijos srityje besispecializuojanti prokurorė Virginija Kliaugienė sako, kad vaikus globojęs ūkininkas buvo atsakingas už vaikus ir jų elgesį, tačiau dėl jam nepatikusio globotinio elgesio privalėjo imtis ne smurto, bet ieškoti būdų, kaip padėti berniukui pakeisti jo elgesį – kreiptis patarimo į vaikų teisių tarnybos darbuotojus, psichologus ar mokytojus, tačiau globėjas mokykloje organizuojamuose tėvų susirinkimuose nesilankydavo ir su mokytojais dėl vaikų auklėjimo problemų nesitardavo.