Kauno apygardos teismas niekaip negali pradėti iš esmės nagrinėti vadinamosios Alfuko grupuotės, kuri gamino narkotikus ne tik Lietuvos, bet ir Skandinavijos rinkai, baudžiamosios bylos.
Po ikiteisminio tyrimo, prieš teismą stojo grupuotės lyderiu įvardijamas Alfonsas Želvys, turintis Alfuko pravardę, jo svainis Arūnas Karčiauskas, pravardžiuojamas Grainiumi, Sabo pravarde turintis Audrius Sabinavičius, Arvydas Stanevičius, broliai Mindaugas ir Gediminas Ragulskiai, Virgilijus Pajaujis, Aivaras Jakubaitis, Paulius Kriaučiūnas bei Remigijus Giedraitis.
Šeši įtariamieji teismo sulaukė tardymo izoliatoriuje, o kitiems buvo paskirta švelnesnė - su laisvės atėmimu nesusijusi kardomoji priemonė.
Tikėjosi uždirbti milijonus
Įtariamieji buvo sulaikyti pernai gegužės mėnesį, kai po trejus metus trukusio operatyvinio tyrimo Kauno pareigūnai nuošalioje Alytaus rajono Simno seniūnijos sodyboje surado psichotropinių medžiagų gamybos laboratoriją.
Sodyboje atlikta krata, kurios metu surasta kvaišalų gamybos laboratorinė įranga ir per 100 kilogramų jau pagaminto metamfetamino, bei medžiagos parengtos dar tokiam pačiam kiekiui pagaminti.
Realizavę minėtą produkciją nusikalstamos grupuotės nariai būtų gavę per 2 milijonus litų neteisėtų pajamų.
Nagrinėjimą trukdo pradėti naujos įstatymų pataisos
Tačiau jau patį pirmąjį teismo posėdį teko atidėti, nes susirgo vieno iš kaltinamųjų advokatas.
Kito posėdžio metu, vos teisėjui Arūnui Paštuoliui pradėjus nustatinėti teisiamųjų asmenybes, kaltinimą palaikantis Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Alimas paprašė bylos nagrinėjimą sustabdyti, nes pagal naujausias įstatymų pataisas, tokio pobūdžio bylas privalo nagrinėti teisėjų kolegija.
Teisėjas A. Paštuolis su tokiu prokuroro reikalavimu sutiko ir nusprendė grąžinti baudžiamąją bylą Kauno apygardos teismo pirmininkui, kad šis jai nagrinėti paskirtų teisėjų kolegiją.
Legenda apie brolius Želvius
Kauno kriminaliniame pasaulyje apie brolius Želvius sklando legendos. Vyriausias iš brolių – Antanas Želvys, pravarde Fantomas, – dar nuo sovietinių laikų buvo siejamas su Daktarams priklausančia Jenkelių grupuote.
Ji garsėjo tuo, kad vidury dienos apiplėšinėjo turtingus žmones.
Tačiau kadaise sulaikytas Fantomas pareigūnams išdavė savo bendrininkus.
Dėl to jis prarado vyresnės kartos banditų pasitikėjimą, tačiau nebuvo visiškai išstumtas iš Kauno šešėlinio pasaulio.
Fantomas vienas pirmųjų pradėjo Lietuvoje gaminti ir į užsienio valstybes gabenti narkotikus.
Pirmąkart dėl kvaišalų A. Želvys su savo sėbrais įkliuvo 2003 metais.
Atlikę kratą jo prabangiame name pareigūnai ne tik aptiko tris kilogramus amfetamino, bet ir jo gamybos cheminių formulių.
Tačiau tuomet operaciją atlikusiems Valstybės saugumo departamento agentams taip ir nepavyko surasti narkotikų gamybos laboratorijos.
A.Želvys tuomet buvo nuteistas 12 metų kalėti, o nusikalstamą verslą, kaip manoma, perėmė Fantomo dukterėčios vyras Mindaugas Sinkevičius.
Fabrikui pasirinkta nuošali sodyba
Praėjus kuriam laikui amfetamino gamybos ėmėsi bausmę atliekančio Fantomo jauniausias brolis Romas Želvys, pravarde Ramatunia. Jis įsteigė naują pogrindinę laboratoriją.
Pradėjus naujo fabrikėlio veiklą, vadovavimą iš R. Želvio perėmė jo brolis Alfonsas, pravarde Alfukas.
Manoma, kad A.Želvys subūrė ir visiškai naują komandą – pakvietė savo auksinėmis rankomis ir išradimais garsėjantį Vytautą Ragulskį bei du jo sūnus – Mindaugą ir Gediminą.
Laboratorija buvo perkelta į atokioje vietoje netoli Simno, ant Dusios ežero kranto, esančią brolių Ragulskių artimųjų sodybą.
Šioje sodyboje įrengta modernia aparatūra per dieną buvo galima pagaminti iki 10 kilogramų kvaišalų.
Tačiau po vieno specialisto patobulinimo pavykdavo per 5 valandas išgauti 50 kilogramų.
Narkotikų prekeiviams darbų netrūko, o pinigai už parduotus kvaišalus buvo kraunami į maišus.
Pasiskirstė vaidmenimis
Kiekvienas narkotikų laboratorijos bendrasavininkis turėjo savo užduotį.
Broliai Ragulskaii triūsė sodyboje įrengtoje laboratorijoje, A. Želvys rūpinosi narkotikų gamybai reikalingų chemikalų tiekimu, o A. Karčiauskas buvo atsakingas už produkcijos pardavinėjimą.
Pastaruoju metu parduoti metamfetaminą buvo atsirado idealios sąlygos - vienas narkotikų prekeivių pažįstamų kurį laiką Belgijoje atliko bausmę su Švedijos nusikalstamo pasaulio šulu.
Šis ir apsiėmė platinti kauniečių pagamintus narkotikus Skandinavijos šalyse.
Operatyvininkų teigimu, narkotikų gamintojai buvo labai atsargūs.
Nors broliai Ragulskiai iš narkotikų prekybos gaudavo didžiulius pinigus, tačiau neišėjo iš darbo statybose – iki pat savo sulaikymo kaip samdomi darbininkai padėdavo kauniečiams įsirenginėti namus ir butus.
Dažnai po darbų statybose jie iškart važiuodavo tiesiai į laboratoriją prie Dusios ežero.
Agurko šešėlis
Apie pasakišką pelną iš narkotikų gamybos susirenkančių kauniečių kompaniją netrukus sužinojo pastaraisiais metais Kaune ryškiai sužibėjęs Saulius Velečka, pravarde Agurkas.
Netrukus S.Velečka su savo sėbrais tapo ne tik minėto fabrikėlio stogu, bet ir buvo įtrauktas į jo pelningą verslą.
Kaune netyla kalbos, kad prieš demaskuojant fabrikėlį ir jo steigėjus, Agurkas į skolą paėmė 100 kilogramų amfetamino, už kurį turėjo grąžinti pusę milijono eurų.
Tačiau pinigų mokėti neskubėjo, o tik užsakė dar 100 kilogramų narkotikų partiją.
Kai šis amfetaminas buvo pagamintas, fabrikėlį ir šturmavo pareigūnai.
„Mes iš tiesų buvome užfiksavę kai kuriuos S. Velečkos ir narkotikų verslo organizatorių kontaktus, tačiau tokių duomenų, kad šis veikėjas būtų skolon gavęs 100 kilogramų kvaišalų, neturėjome“, – pernai dienraščiui „Lietuvos rytas“ yra prasitaręs vienas operacijoje dalyvavęs kriminalistas.
Skirtas metų seklio titulas
Narkotikų gamintojų demaskavimo operacija praėjo sklandžiai. Iš pradžių „Aro“ pareigūnai šturmavo sodybą prie ežero, kur buvo susirinkę narkotikų gamintojai.
Ten buvo atvykę broliai Ragulskiai kartu su savo draugu Sauliumi L.
Broliai jį ketino išmokyti, kaip gaminti narkotikus.
Metamfetamino gamybos laboratorija buvo įrengta sodybos ūkinio pastato trijose patalpose. Vienoje kvaišalai buvo kristalizuojami, kitoje gryninami, o trečioje – džiovinami.
Įsiveržę „Aro“ kovotojai patalpose aptiko keturis darbininkus: trys kauniečius ir jonaviškį.
Maišuose rasta 50 kilogramų jau pagaminto gryno metamfetamino.
Dar tiek pat produkcijos aptikta gamybos procese – buvo likę ją tik išdžiovinti.
Laboratorijoje taip pat rasta keli šimtai kilogramų cheminių medžiagų, reikalingų metamfetamino gamybai.
Kilogramas metamfetamino juodosios rinkos didmeninėje prekyboje kainuoja apie 7 tūkstančius litų.
Pernai spalio 26-ąją, kriminalinės policijos dienos, skelbta, kad pirminę informaciją apie šios plačiai veikusios narkotikų gamyklos atstovus surinkę Kauno Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (ONTV) 3-iojo (narkotikų kontrolės) skyriaus kriminalistai įvertinti garbingu apdovanojimu.
Jiems skirta pirmoji vieta bei teko geriausio 2009 metų seklio titulas.
Narkomafijos teismas (V. Bivainis)
Narkomafijos teismas (V. Bivainis)
Narkomafijos teismas (V. Bivainis)
Narkomafija sulauks atpildo (V. Bivainis.)