Gegužės 1-ąją yra švenčiama Tarptautinė darbo diena.
Seimas rašo, kad Gegužės 1-oji pirmą kartą, kaip darbo žmonių ir tautų solidarumo šventė ir nedarbo diena, Lietuvos ministrų kabineto sprendimu įteisinta 1919 metais. 1924 m. lapkričio 18 d. Seimas priėmė Švenčių ir poilsio įstatymą, įsigaliojusį 1925 m. vasario 2 d., kuriame Gegužės 1-oji atskirai neišskirta ir neteko oficialaus pavadinimo, tačiau liko kaip nedarbo diena valstybės ir vietos savivaldybių įstaigose. 1930 m. gegužės 14 d. Lietuvos Prezidentas paskelbė naują įstatymą, kuriame gegužės 1-oji iš viso nebeminima.
1990 m. spalio 31 d. Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumas priėmė įsaką „Dėl atmintinų dienų“, kuriame tarp atmintinų dienų buvo įrašyta ir „Gegužės 1-oji – Tarptautinė darbo šventės diena“.
1997 m. liepos 16 d. įsigaliojo Atmintinų dienų įstatymas, kuriame šventės pavadinimas pakeistas į „Tarptautinė darbininkų diena“. Toks įstatymas su pakeitimais galioja ir dabar.
2001 m. gegužės 17 d. šiame įstatyme atmintinos Tarptautinės darbininkų dienos nebeliko.
2002 m. birželio 4 d. įsigaliojus Darbo kodeksui, jame paskelbta, kad „[į]monėse, įstaigose ir organizacijose nedirbama šiomis švenčių dienomis: [...] gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną“. Nedarbo dienos iki šiol apibrėžiamos Darbo kodekse.