Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO balsavo už tai, kad Didysis barjerinis rifas būtų išbrauktas iš pavojaus sąrašo, nepaisant to, kad neseniai šis Pasaulio paveldo objektas stipriai nukentėjo, kaip rašoma independent.
Sprendimas, kuris buvo priimtas UNESCO komiteto posėdyje Lenkijos mieste Krokuvoje, leidžia Australijos konservatorių vyriausybei įveikti politines nelaimes ir išvengti galimos žalos šalies pelningai turizmo pramonei.
„Mes imamės visų galimų veiksmų, kad šis, didis pasaulio stebuklas, liktų gyvybingas ir sveikas būsimoms ateities kartoms”,– per Australijos radiją sakė Australijos energetikos ministras Josh Frydenbergas.
Didžiųjų barjerinių rifų valdymas Australijoje buvo nuolat kritikuojamas dėl didžiausio blukimo žuvimo, kuomet dėl didesnės šilumos koralai žūva. Šį blukimą sukėlė stipriausias"El Nino" reiškinys per 20 metų, kurį, kaip manoma, sustiprina klimato pokyčiai.
Akmens anglys – antras pagal dydį Australijos eksportas
Norėdamas išvengti nuostolių dėl to, kad nepavyko sėkmingai išsaugoti Pasaulio paveldo sąrašo objekto, kuris neseniai buvo įkainotas 56 mlrd. dolerių Australijai. Malcolmo Turnbullio koalicijos vyriausybė lobizavo visus UNESCO narius, kurių yra 21.
Australijos įsipareigojimas kovoti su klimato kaita buvo kvestionuojamas, dėl vyriausybės noro užsiimti iškastiniu kuru. Akmens anglys yra antras pagal dydį šalies eksportas, o vyriausybė remia naują "Adani Enterprises" planuojamą 4 mlrd. vertės kasyklą, kuri per Didžiojo barjerinio rifo vandenis plukdytų milijonus tonų anglies.
Adanio "Abbot Point" terminalas, esantis šalia rifų, taip pat turėtų būti išplėstas, kad tilptų visas papildomas eismas. Tai, pasak aplinkosaugininkų, išleis dirvožemį ir šiukšles virš rifų, ir padarys žalą jos ekosistemai.
„Pavojingų medžiagų sąrašas, kad ir koks tragiškas bebūtų, būtų realistiškesnis vertinant rifų būklę ir bent jau priverstų federalinę vyriausybę veikti dėl klimato kaitos”,– sakė Alix Foster Vander Elst, "Greenpeace Australia Pacific" kampanijos narys.
Nepaisant patvirtinto Australijos valdymo plano, Pasaulio paveldo komitetas išreiškė didelį susirūpinimą dėl rifų būklės. Jis paragino Australiją paspartinti savo pastangas pagerinti vandens kokybę, apibūdindama ją kaip būtiną bendram rifų atsparumui.