Tuo metu jo 31 metų mama lauke vedžiojo šunį. Grįždama namo pati mama ir pastebėjo ant žemės nukritusį mažametį sūnų.
Atvykę medikai skubiai išvežė vaiką į ligoninę. Jis gydomas intensyvios terapijos skyriuje. Pranešama, kad vaikas patyrė daugybinius sužalojimus.
Kėdutė prie lango
Skaudus įvykis nutiko pirmadienio vakarą, apie 19.20 val., Šiauliuose. Šio miesto vyriausiojo policijos komisariato atstovė Gailutė Smagriūnienė tv3.lt pasakojo, kad mama vakare vedžiojo šunį.
„Ji pati ir pamatė nukritusį vaiką. Mažametis iškrito iš 5 aukšto, pro balkono langą. Nors balkonas įstiklintas, tačiau vienas langas buvo praviras. Prie to praviro lango stovėjo kėdutė. Gal vaikas norėjo pasižiūrėti į šunį vedžiojančią mamą ir iškrito“, – pasakojo G. Smagriūnienė.
Patvirtinta, kad vaikas patyrė daugybinius lūžius. Kol kas ikiteisminis tyrimas nėra pradėtas. Tik surinkta medžiaga pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnį, numatantį atsakomybę už sunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo.
Nelaimės metu vaikas buvo vienas bute. Įvykio aplinkybės dar yra tikslinamos.
Nedarykite šių klaidų
Ši šeima Šiaulių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui Šiaulių mieste nebuvo žinoma. Šeimoje auga vienas vaikas. Šiuo metu jis yra gydomas.
„Su vaiku šiuo metu yra tėvai, todėl susisiekti su jais kol sudėtinga. Taip pat atsižvelgiame į tėvų emocinę būklę ir manome, kad pokalbį su jais tikslinga kuriam laikui atidėti.
Dėl šios priežasties patikslinti nelaimės aplinkybių kol kas negalime. Vaikui, šeimai, grįžus iš gydymo įstaigos, pagal poreikį bus teikiama reikalinga pagalba, teikiamos socialinės paslaugos.
Dėl asmens duomenų apsaugos, Skyrius negali teikti detalios informacijos apie šeimą bei asmens sveikatą“, – teigė vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovai.
Vaiko teisių apsaugos specialistai priminė, kad vaikui nuolat reikia užtikrinti saugią aplinką. Jeigu namie yra mažylių, kurie savarankiškai gali užlipti ant palangės, atsidaryti langus, balkonus reikia ypatingai pasirūpinti saugumu – pasinaudojus techninėmis galimybėmis padaryti taip, kad vaikas pats nesugebėtų atsidaryti lango ar balkono.
Kambariuose, kur yra vaikų, jokiu būdu negalima palikti pravertų langų, uždengtų tinkleliais, nes atsirėmus tinkleliai išsineria iš lango rėmo. Saugiau prie palangių nestatyti baldų, ant kurių pasilipę mažieji gali užlipti ant palangės ar pasiekti lango rankenėlę.
Namie saugūs turi būti ne tik langai: reikia pasirūpinti, kad maži vaikai nepasiektų karštų puodų, reikia pasirūpinti, kad vaikai savarankiškai negalėtų įjungti viryklės – tam irgi yra buitinių gudrybių. Rozetės taip pat turi būti apsaugotos, arba įrengtos tokiame aukštyje, kad mažylis jų nepasiektų.
„Labai gaila, bet namų ir aplinkos saugumas vis dar nėra tobulai pritaikyti, kad mažiesiems nekiltų grėsmės – vaikus nuo nelaimių saugo tik suaugusiųjų, atsakingų už vaiką, dėmesingumas.
Būna, kad maži vaikai – nuo vos pradėjusio ropoti kūdikio iki pradinuko, susižaloja ar kitaip nukenčia palikti vieni. Būna, kad už vaiką atsakingi asmenys ,,išbėga tik minutėlei“, o per tą laiką mažasis, išsigandęs, ar per smalsumą patenka į bėdą. Taigi, ta ,,minutėlė“ gali būti lemtinga.
Kas kartą, planuojant ,,išbėgti minutėlei“ reikia savęs paklausti: ,,Kas yra svarbiau? Išvesti šunį, nusipirkti pieno, iš rūsio pasiimti uogienės, ar vaiko sveikata, o gal net gyvybė“, – pabrėžė vaiko teisių apsaugos skyriaus Šiauliuose atstovai.