• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių gimdymo namuose – dar negirdėtas incidentas. Sąrėmių apimta moteris atsisakė gimdyti. Nepadėjo ir medikų įkalbinėjimai nerizikuoti savo ir kūdikio gyvybe.

Šiaulių gimdymo namuose – dar negirdėtas incidentas. Sąrėmių apimta moteris atsisakė gimdyti. Nepadėjo ir medikų įkalbinėjimai nerizikuoti savo ir kūdikio gyvybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris taip priešinosi, kad teko iškviesti policiją. Atvykusiems pareigūnams teko patiems guldyti moterį ant gimdymo stalo ir laikyti ją tol, kol gimė vaikelis.

REKLAMA

Prieš kelias dienas Šiaulių Moters ir vaiko klinikos ginekologai ir akušeriai, priėmę gimdyvę, buvo įvaryti į neviltį. Teko skambinti į bendrajį pagalbos centrą ir gimdyvei, beje blaiviai, kviesti policiją.

Šiaulių AVPK patrulis Modestas Petrokas teigia, kad medikai pranešė apie agresyviai nusiteikusią moterį.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo gautas iškvietimas iš 112, kad gimdymo namuose medikams reikalinga pagalba,nesusitvarko su agresyviai nusiteikusia , nenorinčia gimdyti gimdyve“, – sako M. Petrokas.

Atvykusius policininkus pasitiko ginekologai ir suko tiesiai į Akušerijos skyrių, kur ant grindų gulėjo gimdyti jau pradėjusi moteris. Moters ir vaiko klinikos vadovė sako, kad bėda ne ta, kad gimdyvė pasirinko gulėti ant grindų – esą jei patogiau – galima. Didžiausia bėda buvo ta, kad agresyvi moteris vis neprisileido mediko ir vis labiau kėlė grėsmę kūdikio gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gimdymo metu vyksta tam tikros procedūros. Turi būti vertianam būklė, kaip atrodo situacija gimdymo metu, kokia yra vaiko būklė ir tokiu momentu mes gimdyvę turim apžiūrėti. Ir buvo griežtas atsakas gimdyvės, kad ji su šiom procedūrom nesutinka ir nuo to atsisako“, – sako Šiaulių Moters ir vaiko klinikos vadovė Emilija Bogužienė.

REKLAMA

Iki iškviečiant policiją medikai sako išnaudoję visas galimybes nuraminti ir prikalbinti moterį gimdyti. Kviestas ir psichologas, ir psichiatras. Šie buvo bejėgiai.

Taigi, į gimdymo kambarį teko skubėti policininkams.

Akušerijos skyriuje ant žemės gulėjo moteris, medikai paaiškino, kad valandą ar daugiau nesutinka gultis ant gimdymo stalo, paprašėm, o po įkalbinėjimų pakėlėm ir paguldėm ant to stalo.

REKLAMA

Tuo viskas nesibaigė. Visą laiką policininkams teko laikyti moterį už rankų ir laukti kol į pasaulį ateis kūdikis.

„Su kolega laikėm dar už rankų gimdymo metu ir kažkur per pusvalandį pagimdė dalyvaujant mums. Buvo ir vyras, bet į vyro raminimus ji nereagavo“, – sako Šiaulių AVPK patrulis M. Pertokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Preigūnas sako, kad frazė, jog vyrai, matydami gimdymą alpsta- jam netinka. Pareigūnas, dviejų sūnų tėvas, sako ramiai stebėjęs vaikelio atėjimą į pasaulį.

„Tik viename vaiko gimdyme dalyvavau, kitam dalyvavau, bet nervai neišlaikė, už durų išėjau. O šį kartą, žinot, savo kitaip, o darbe profesionaliai reikia žiūrėt, negali paleisti emocijų“, – tikina M. Petrokas.

REKLAMA

Gimus sveikam berniukui visa gausi medikų komanda ir policininkai atsikvėpė lengviau ir iš karto užmiršo visus rūpesčius.

„Skausmas – ta būsena, kuri bet kurį sveiką žmogų priverčia jaustis ypatingai blogai. Tai mes galim tiesiog nekontroliuoti savo veiksmų. Šita pacientė nieko neturi atsiprašinėti“, – sako E. Bogužienė.

REKLAMA

„Pasveikinom, vyrą pasveikinom, daktarui palinkėjom, jis mus pasveikino, kad mes tokiam įvykyje dalyvavom“, – įvykį prisimena Šiaulių AVPK patrulis Edvardas Aleksandravičius.

Gimdymą priimti padėjusius pareigūnus pasveikino Šiaulių miesto valdžia. Šiaulių apskrities vyriausio policijos komisariato viršininkas sako, kad nors padėti gimdyti policija kviečiama pirmą kartą, netradicinių situacijų pilna kasdienybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įvairių, mažam vaikui dingo naminis gyvūnas, užpuolė agresyvus šuo, mieste briedis bėgioja – važiuojam į įvairius iškvietimus dėl gyventojų skundų“, – pasakoja Šiaulių AVPK viršininkas Ramūnas Sarapas.

Su policijos pagalba pagimdžiusi moteris – jau patyrusi mama, gimdanti toli gražu ne pirmą vaikelį. Keistą moters elgesį gimdymo metu medikai vertina, kaip skausmo šoko sukeltą būseną. Šiuo metu motersi ir jos sūnelis jaučiasi gerai – moters elgesys nei jai nei vaikučio svekatai nepakenkė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų