• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septynerius metus Panevėžyje veikianti drabužius siuvanti bendrovė „Elkada“, kaip ir dar kitos keturios mieste ir rajone registruotos socialinės įmonės statusą turinčios įmonės – „Panevėžio Lironta“, „Pajuva“, „AV Investicija plius“, kuriose didžiąją dalį darbuotojų sudaro neįgalieji, ateityje sulauks dar griežtesnės Darbo biržos ir Mokesčių inspekcijos kontrolės, nors iki šiol įstatymams ir nėra nusižengusios.

REKLAMA
REKLAMA

Paaiškėjus, kad Lietuvoje yra nesąžiningų verslininkų, kurie, dangstydamiesi neįgaliųjų įmonės statusu, tiesiog pasiima iš valstybės pinigus, bet nesuteikia neįgaliems žmonėms  darbo, susigriebta griežtinti tokių bendrovių kontrolę, taip pat – sąlygas naujoms įmonėms  gauti neįgaliųjų socialinės įmonės statusą.

REKLAMA

Seime įregistruotos Socialinių įmonių  įstatymo pataisos, kuriomis siūloma nustatyti, kad, norint gauti neįgaliųjų įmonės statusą, iš ne mažiau kaip 50 procentų neįgalių darbuotojų ne mažiau kaip 40 procentų būtų sunkesnės negalios asmenys. Pagal negalios sunkumą numatyta diferencijuoti paramą neįgaliesiems.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar   norint gauti neįgaliųjų socialinės įmonės statusą, be kita ko, pakanka, kad joje dirbtų ne  mažiau kaip 50 procentų remiamų darbuotojų.

Nors socialinės įmonės iš valstybės gauna nemažą finansinę paramą, didinančią jų konkurencingumą rinkoje, tačiau Panevėžyje jau kuris laikas  naujos  socialinės įmonės nekuriamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet penkios minėtos socialinės įmonės nuo metų pradžios tik šiek tiek padidino savo darbuotojų skaičių – nuo 189 iki 203.

Lietuvos socialinių įmonių asociacijos vadovė Natalija Tarvydienė sako, kad valdžios  užmojai dar pakelti reikalavimų kartelę socialinėms įmonėms, įstatymų, reglamentuojančių paramos skyrimą, kaitaliojimas atbaidys potencialius neįgaliųjų darbdavius, o jau esamiems apsunkins darbą.

REKLAMA

„Apmaudu, kad šaukštas deguto pagadina visą statinę medaus. Taip atsitiko ir šiuo atveju. Dėl vienos ar kelių nesąžiningų įmonių kentės visos“, – kalbėjo ji.

Pasak N.Tarvydienės, bendroves ypač baugina pasklidusios kalbos, esą galvojama apskritai naikinti socialinių įmonių statusą ir atsisakyti jas subsidijuoti, motyvuojant, kad neįgaliųjų įdarbinimas yra remiamas per kitas programas.

Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Ryšių su visuomene skyrius teigia, kad jokių parengtų projektų ar juolab sprendimų šiuo klausimu nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų