• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas. Sukčiai skambina žmonėms, klausia, ar pasiskiepiję nuo COVID-19 jie patyrė nepageidaujamų reakcijų ir vėliau pasiūlo jiems nusipirkti vaistų nuo „labai pavojingų šalutinių poveikių“. Specialistai įspėja ant sukčių kabliuko neužkibti, nes neaiškių vaistų vartojimas gali ne tik paploninti piniginę, bet ir pakenkti sveikatai.

Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas. Sukčiai skambina žmonėms, klausia, ar pasiskiepiję nuo COVID-19 jie patyrė nepageidaujamų reakcijų ir vėliau pasiūlo jiems nusipirkti vaistų nuo „labai pavojingų šalutinių poveikių“. Specialistai įspėja ant sukčių kabliuko neužkibti, nes neaiškių vaistų vartojimas gali ne tik paploninti piniginę, bet ir pakenkti sveikatai.

REKLAMA

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) tikina panašiais veiksmais neužsiimanti ir vaistų pirkti gyventojams skambučiais nesiūlanti.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat skelbia, kad pasiekė informacija, kad sukčiai, prisidengdami Tarnybos vardu skambina žmonėms ir jų teiraujasi, ar šie pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, patyrė nepageidaujamų reakcijų (ĮNR). Jei žmogus patvirtina patyręs, jam pasiūloma įsigyti vaistų, padedančių įveikti pašalinius vakcinų poveikius.

Naujas sukčiavimo būdas

Apie naują sukčiavimo būdą savo „Facebook“ paskyroje paskelbė Statistikos departamento specialistas Jonas Bačelis. Pasak jo, sukčiai dirba apsimesdami „sveikatos instituto“, „vaistų kontrolės departamento“, „gydytojų asociacijos“ ar panašių institucijų vardu.

REKLAMA
REKLAMA

Paskambinę gyventojams jie klausia, ar žmogus skiepijosi nuo COVID-19. Jeigu pasiskiepijo, teiraujasi, ar žmogus patyrė nepageidaujamų reakcijų į skiepą.

REKLAMA

„Kadangi Lietuvoje beveik visi skiepyti, o hipochondrijos per akis (ačiū STI) – bus daug išpažinčių. Jūsų atsakymus „užregistruos“ ir padėkos. Tada, priklausomai nuo jūsų atsakymų, po 20 min jums paskambins „jau kiti“ „medikai“ ir pasiūlys skubiai įsigyti vaistų nuo būtent tų „labai pavojingų šalutinių poveikių“, – pasakoja J. Bačelis.

Specialistas įspėja sukčiais nepasikliauti ir vaistų iš jų nepirkti bei nepatikimų preparatų nevartoti.

REKLAMA
REKLAMA

VVKT įspėja neapsigauti

Nepageidaujamas reakcijas į vakcinas registruojanti VVKT tikina, kad tarnyba panašiais veiksmais neužsiima – žmonėms neskambina ir vaistų įsigyti nesiūlo.

Tarnyba sako gavusi informacijos, kad sukčiai naudojasi VVKT vardu ir skambina žmonėms siūlydami įsigyti vaistus. VVKT atstovė Aistė Tautvydienė įspėja gyventojus neužkibti ant sukčių kabliuko ir neatskleisti savo asmens duomenų bet kam.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, gyventojai raginami nepirkti neaiškios kilmės preparatų, pristatomų kaip vaistai. Dėl gydymosi galimybių reikėtų kalbėtis su savo gydytoju, o priešingu atveju, rizikuojama sveikata.

VVKT atkreipia dėmesį, kad tarnybos specialistai esant reikalui skambina tik tiems asmenims, kurie tarnybai yra pateikę pranešimą apie patirtą šalutinį poveikį į vakciną ar vaistą ir yra palikę savo kontaktinius duomenis.

REKLAMA

„Skambinama tik tais atvejais, kai reikalinga pasitikslinti pateiktą informaciją ar iškyla papildomų klausimų. Paskambinę VVKT specialistai tikrai nesiūlo žmonėms vartoti kokių nors vaistų ar juo labiau jų įsigyti. Dėl vaistų vartojimo reikėtų tartis su gydytoju arba vaistininku“, – nurodoma A. Tautvydienės komentare.

Pirkti preparatus reikia tik iš patikimų prekeivių

Specialistai nurodo jokiu būdu iš neaiškių asmenų nepirkti jų siūlomų preparatų, pristatomų kaip vaistai

REKLAMA

„Atminkite, kad reikėtų rinktis tik Lietuvoje registruotus vaistinius preparatus ir gydymosi būdus. Ar siūlomas įsigyti vaistas yra įrašytas į Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registrą, Bendrijos vaistinių preparatų registrą ar Lygiagrečiai importuojamų vaistinių preparatų sąrašą, patikrinti galima visai paprastai. Tereikia atsidaryti šią nuorodą: https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications ir įrašyti produkto pavadinimą“, – aiškina A. Tautvydienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsigydami vaistų ar kitų neaiškių preparatų iš prekeivių telefonu ar internete, rizikuojate savo sveikata. Internete veikiančios parduotuvės turi būti pažymėtos specialiu logotipu, nurodančiu, kad šioje svetainėje pirkti vaistus yra saugu.

Patikimų vaistinių sąrašą galima rasti VVKT interneto svetainėje.

„Telefoniniai ar interneto prekiautojai gali tvirtinti ką tik nori apie vaisto veiksmingumą ir patikimumą, tačiau nėra garantijos, kad tai – tiesa. Vaistas gali būti pagamintas ir teisėto vaistų gamintojo, bet pakliuvęs į neteisėtą platinimo grandinę, taigi, irgi tampa falsifikatu.

REKLAMA

Be to, vaistus, kad jie būtų kokybiški ir saugūs vartoti, būtina tinkamai gabenti ir laikyti. Telefonu ar internetu įsigyto preparato tinkamumo vartoti terminas gali būti pasibaigęs, vaistas gali būti perpakuotas į kitas pakuotes, ant kurių gali būti užrašyti kiti, nauji tinkamumo vartoti terminai. Taigi, vartojant tokius preparatus, galima labai sau pakenkti“, – įspėja specialistė.

Daugiau informacijos apie tai, kaip atskirti, kad skleidžiama informacija neatitinka tikrovės ir neužkibti ant sukčių kabliuko, galima rasti VVKT tinklalapyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų