„Iš tiesų labai neprofesionalu ir apmaudu. Egzaminų užduočių lapuose neturėtų būti net ir korektūros klaidų, ką jau kalbėti apie tokį jų pobūdį“, – Eltai siųstame atsakyme teigė M. Navickienė.
„Norėčiau įvertinti ir bendriau. Gramatinės klaidos yra tik iliustratyvi detalė. Agentūroje būtini esminiai pokyčiai. Visų pirma reikia išmokti gerbti mokytoją, gerbti vaiką“, – pridūrė ji.
Pasak ministrės, vis dar laukiama naujo vadovo konkurso pabaigos.
„Tiriame nesusipratimų aplinkybes ir aiškinsimės atsakingus darbuotojus. Tačiau puikiai suprantu, jog tikslas nėra nubausti, tikslas – organizacijai pradėti keistis iš esmės, atstatyti pasitikėjimą ir atliepti švietimo bendruomenės lūkesčius. Tikiu, kad to pasieksime“, – sakė M. Navickienė.
Tuo metu NŠA trečiadienį teigė apgailestaujanti dėl įsivėlusių rašybos klaidų.
„Nacionalinė švietimo agentūra apgailestauja ir atsiprašo dėl rašybos klaidų lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino užduoties lape. Spausdinti buvo pateikta ne galutinė redaguota versija“, – Eltai siųstame atsakyme teigė NŠA.
NŠA akcentuoja, kad nei užduočiai atlikti, nei užduoties vertinimui šios klaidos įtakos neturi.
Trečiadienį abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Visgi, netrukus po egzamino socialiniuose tinkluose pasklido užduočių lapo su klaidomis nuotrauka.
„Iki teisėtai atskleidžiažiant vokus, kuriuose valstybimio brandos egzamino užduoties ar jo dallies turinys“, – rašoma užduočių lape.
NŠA duomenimis, šį egzaminą laikė daugiau kaip 26,6 tūkst. kandidatų: valstybinį – 17742, o mokyklinį – 8889 abiturientai.
Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas yra vienintelis brandos egzaminas, privalomas visiems, siekiantiems gauti brandos atestatą.
Šio egzamino metu kandidatai turėjo parašyti rašinį, pasirinkę vieną iš siūlomų keturių temų: dviejų samprotavimo ir dviejų literatūrinio rašinio temų. Per egzaminą prie kiekvienos temos pateikiami du rekomenduojami autoriai.