„Manau, kad šitie algų kėlimai tikrai neišspręs uždavinių, kuriuos išsikėlėme. Tada reikia susitarti, kada bus kiti algų kėlimai, turi būti ilgalaikė strategija. Tikrai didinimai turėtų būti ženkliai didesni, negu dabar siūlomi ir mes tvirtai laikysimės tos pozicijos, kad užtikrinti tų uždavinių įgyvendinimą“, – penktadienį po susitikimo su švietimo ministru ir kitomis pedagogų profsąjungomis kalbėjo A. Navickas.
„Tikrai netenkina ir tikrai nekeis mūsų sprendimo“, – į klausimą, ar, išgirdusi pasiūlymus, profsąjunga ketina keisti planus dėl streiko, atsakė jis.
A. Navickas džiaugėsi, kad jo vadovaujama profesinė sąjunga priėmė sprendimą skelbti streiką. Tai, pasak jo, padėjo derybose su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).
„Mes vertinsime siūlymą, mes iki šiol nuolat girdėjome, kad atlyginimų apskritai neįmanoma didinti, netgi nuo šių metų rugsėjo. (...) Mes girdėjome, kad mažinti klasių nereikia ir neįmanoma. (...) Mes suprantame, kad priėmėme labai teisingą sprendimą dėl streiko skelbimo, jis padeda derybose, sprendžia daug problemų“, – žurnalistams sakė švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas.
A. Navickas, kartu su profsąjungos nariais, ministerijos pasiūlymus apsvarstys pirmadienį.
E. Milešinas: svarstysime pasiūlymus pirmadienį
Streiko galimybę taip pat svarstančios profsąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas teigė atidžiau svarstysiantis ministerijos pateiktus pasiūlymus pirmadienį vyksiančiame tarybos posėdyje.
„Mūsų reikalavimai taipogi aukštesni, negu buvo pasiūlyta. Tai, ką ministras šiandien pasiūlė, paprašėme, kad būtų patikslintos formuluotės ir pirmadienį tarybos posėdyje svarstysime“, – sakė E. Milešinas.
Su mokytojų profesinių sąjungų vadovais susitikęs švietimo ministras G. Jakštas penktadienį pateikė patobulintą pasiūlymą – ateinančiais metais pedagogų darbo užmokestį padidinti 21 proc., o nuo sausio atlyginimus kelti 10 proc.
Ministras G. Jakštas su streiką planuojančiais pedagogų profsąjungų vadovais buvo susitikęs ir antradienį. Vis dėlto, jo pasiūlymas kitais metais mokytojų darbo užmokestį didinti 20,5 proc. nesulaukė palaikymo.
ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rugsėjo 15 d. jau dalyvavo įspėjamajame streike, o nuo rugsėjo 29 d. praneša planuojantys tikrąjį streiką.
A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašė, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.
LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.
Apie svarstymus streikuoti rugpjūčio pabaigoje pranešė ir Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Jos pirmininkas E. Milešinas informavo, kad jo vadovaujama mokytojų profsąjunga svarstys skelbti streiką, jeigu nepavyks susitarti dėl iškeltų reikalavimų.