• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiantis kovai už laisvę šiandien yra daug geriau suprantama 1863–1864 metų sukilimo prasmė, sako prezidentas Gitanas Nausėda. 

Tęsiantis kovai už laisvę šiandien yra daug geriau suprantama 1863–1864 metų sukilimo prasmė, sako prezidentas Gitanas Nausėda. 

REKLAMA

Taip jis kalbėjo sekmadienį vykusiame sukilimo dalyvių pagerbime Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje.  

„Šiandien, laisvės šauksmui taip galingai ataidint kiekvieno iš mūsų krūtinėje, daug geriau suprantame sukilimo reikšmę ir prasmę. Šiandien žinome, kad Lietuvos kova už laisvę nesibaigė per kruvinus 1991 metų sausio įvykius ar Medininkų žudynes. Jos nenutraukė net ir okupantų kariuomenės išvedimas“, – sakė G. Nausėda. 

„Kova tęsiasi iki šiol. Kova tęsis, kol nedraugiškos jėgos kels pavojų Lietuvos laisvei ir mūsų žmogiškajam orumui. Kol patirsime nuolatinį neapykantos ir melo spaudimą. Kol mūsų draugai turės iš paskutinių jėgų ginti savo teisę egzistuoti“, – kalbėjo šalies vadovas. 

Pasak G. Nausėdos, ilgą laiką ant Gedimino kalno slėpti sukilimo vadų ir dalyvių palaikai „suartino broliškas tautas ir pačiu laiku – prieš prasidedant plataus masto Rusijos karui prieš Ukrainą – mums priminė apie šlovingą praeitį“. 

REKLAMA
REKLAMA

„Gali būti, kad kovoti turėsime visada. Toks mūsų likimas, Lietuvos likimas. Tad būkime jam pasiruošę kūnu ir siela. Stovėkime tvirti ir nepalaužiami“, – teigė G. Nausėda. 

REKLAMA

Atmindami sukilimo vadus ir sukilėlius, šalies vadovas G. Nausėda bei premjeras Gintautas Paluckas sekmadienį Senųjų Rasų kapinių koplyčioje padėjo vainikus, vėliau dalyvavo mišiose Vilniaus katedroje.

1863–1864 metais buvusios Abiejų Tautų Respublikos (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės) nacionalinis pasipriešinimas Rusijos imperijos valdžiai buvo kovingiausias, ilgiausiai trukęs tautinio ir socialinio išsivadavimo judėjimas Rusijos imperijoje XIX amžiuje.

REKLAMA
REKLAMA

Sukilimas apėmė Lenkijos karalystę (į ją įėjo ir Užnemunė), Lietuvą, Baltarusiją ir dalį Ukrainos. Pasipriešinimą Rusijos imperija numalšino, bet sukilimas turi ypatingą reikšmę visoms tautoms, kovojusioms prieš priespaudą. 

1863–1864 metų sukilimo prieš okupacinę Rusijos imperijos valdžią pradžios diena minima sausio 22-ąją.

Būtų nestojęs 1988 m. į TSKP, būtų nesupratęs sukilimo reikšmės
tu provokuoji kara Lietuvoj savo pareiskimais apie kaliningrado blokada
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų