Lietuvos krepšinio rinktinei tarptautinėse varžybose pastaraisiais metais liūdinant sirgalius, prezidentas Gitanas Nausėda pasirengęs svarstyti pilietybės suteikimą Kaune gimusiam, bet šiuo metu už atlanto žaidžiančiam Kanados pilietybę turinčiam dvidešimtmečiui krepšininkui Ignui Brazdeikiui. Jis dabar žaidžia NBA, bet nori kovoti ir Lietuvos rinktinėje:
„Jeigu toks prašymas bus pateiktas, mes tikrai labai rimtai svarstysime, įvertindami abu aspektus, kurie yra būtini pilietybei išimties tvarka suteikti – tai yra žmogaus nuopelnai, pasiekimai ir žmogaus integravimasis arba, sakykime, sąsajos, šaknys, susijusios su Lietuva. Jeigu šios abi dedamosios bus užtikrintos, manau, kad sprendimas gali būti ir teigiamas. Tačiau šiandien apie tai dar negalėčiau tvirtai teigti.“
Prezidentas svarsto ne tik apie Lietuvos rinktinę, bet ir savo pasiūlymus valdantiesiems kaip surinkti daugiau mokesčių. Nausėda ir toliau žada siekti, kad būtų sumažinta akcizo nuolaida dažytam ūkininkų dyzelinui, o iš gautų dešimčių milijonų eurų padidinti senjorams bei neįgaliesiems pensijas. Nors ūkininkams ir juos remiantiems politikams toks siūlymas ir nepatinka:
„Jeigu taip neatsitiks, mes visuomenei ir parodysime: buvo toks siūlymas, buvo mėginimas šių finansų sąskaita finansuoti tokius ir tokius dalykus, ir dėl to, kad tie dalykai nebus finansuojami, yra kaltas sprendimas neparemti mūsų siūlymo dėl dyzelino akcizo (lengvatos) mažinimo.“
Prezidentas Nausėda užsimojo atšildyti santykius su Lukašenkos valdoma kaimynine Baltarusija. Nors Daliai Grybauskaitei tai nepavyko, Nausėda viliasi, kad Baltarusija nori išlikti nepriklausoma nuo Rusijos, o tai svarbu ir Lietuvai. Tad jau lapkritį Vilniuje bus laukiami oficialūs Baltarusijos atstovai Sierakausko ir Kalinausko palaikų perlaidojimo ceremonijoje:
„Mano pastangos bus nukreiptos į tai, kad pamažu, įvertinant visus nuomonių skirtumus, visus nesutarimus dėl Astravo atominės elektrinės, užmegztume normalų žmogišką kontaktą, nes nėra normalu gyvenant šalia vienas kito, apsikasti apkasuose ir stengtis nepastebėti, kad šalia egzistuoja kaimynas. Manau, kad pradėsime atsargiai, po truputį, ir, žinoma, viskas priklausys ir nuo pačios Baltarusijos noro bendradarbiauti. Jeigu jo nebus, per prievartą mielas nebūsi.“
Prezidentas kalba, kad svarstytų šauktinių amžiaus ankstinimą nuo 18 iki 23 metų, vietoje dabar galiojančio 19-26 metų, mat eiti į kariuomenę iš karto baigus mokyklą, anot jo, yra racionalu. O štai visuotinis šaukimas, dar neturint tinkamos infrastruktūros, Nausėdos nuomone, yra negalimas:
„Visuotinis šaukimas šiuo metu, vargu, ar pasiteisintų, kadangi neturime tinkamos infrastruktūros, finansų, kad galėtume efektyviai tuo visuotiniu šaukimu pasinaudoti. Nežinau, ar tai, ką jūs minėjote – amžiaus mažinimas, – yra jau tokia tiesioginė įžanga į visuotinį šaukimą. Tai sudarytų prielaidas galbūt geriau planuoti savo gyvenimą. Šiuo metu vaikinams iškyla tam tikrų problemų, kuomet jie vyresniame amžiuje pradeda mokytis, pradeda kurti šeimas.“
O štai dėl mažumų teisių Prezidentas yra konservatyvesnis ir suteikti daugiau teisių homoseksualams neskuba.
„Spręsime šitą klausimą žmogaus teisių įtvirtinimo kryptimi, atsižvelgdami vis dėlto į tam tikrą visuomenės poziciją, kuri šiuo metu yra susiklosčiusi, kuri nėra vienalytė, kuri ženkliai skiriasi didžiuosiuose miestuose ir provincijoje. Ir tik tada darysime sprendimus, nes šioje vietoje taip pat labai lengva pasiekti didelį susipriešinimą.“
Šalies vadovas ragina atsispirti globalizmo pagundoms, puoselėti istorinę atmintį ir kalbą. Tad nepritaria ir nelietuviškų asmenvardžių pasuose įteisinimui.