Tai jis penktadienį akcentavo vienoje iš Miuncheno saugumo konferencijos diskusijų.
Pasak Prezidentūros, kalbėdamas apie NATO viršūnių susitikimų sprendimų įgyvendinimą, šalies vadovas išreiškė susirūpinimą dėl lėtų procesų ir paragino visas NATO valstybes nares didinti gynybos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
„Deramas finansavimas leis mums panaikinti svarbiausias NATO gynybos planų spragas, kad būtume pasirengę efektyviai atgrasyti Rusiją, kuri kelia grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui“, – diskusijoje sakė prezidentas.
Valstybės vadovas taip pat akcentavo Lietuvos pastangas, teigdamas, kad nuo kitų metų Lietuva yra numačiusi didinti BVP iki 5–6 proc. BVP.
Diskusijoje jis taip pat kalbėjo apie JAV svarbą Europos saugumui.
„JAV karinis buvimas Europoje yra nepakeičiamas, o Europa turi didinti savo indėlį į gynybą, kad išlaikytų transatlantinį ryšį“, – sakė valstybės vadovas.
G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad Europa privalo telkti išteklius padėti Ukrainai, kad būtų atremta Rusijos agresija ir kad Ukraina galėtų užimti stiprią poziciją.
„Mūsų ir visos Europos saugumas ginamas Ukrainoje. Būtent todėl visokeriopa karinė ir politinė pagalba Ukrainai išliks tarp pagrindinių Lietuvos užsienio politikos prioritetų. Esame pasirengę prisidėti prie galimų Europos ir JAV iniciatyvų dėl agresijos sustabdymo įgyvendinimo“, – pažymėjo šalies vadovas.
ELTA primena, kad penktadienį Vokietijoje prasidėjo 61–oji Miuncheno saugumo konferencija. Vienu svarbiausių tarptautinių saugumo politikos forumų laikomas renginys truks iki sekmadienio. Į jį laukiama atvykstant apie 60 šalių ir vyriausybių vadovų, 150 ministrų bei tarptautinių organizacijų lyderių.
Viena svarbiausių temų – Rusijos karas Ukrainoje. Taip pat bus kalbama apie besitęsiantį konfliktą Artimuosiuose Rytuose, Europos gynybą, klimato kaitą, energetinį saugumą, dirbtinį intelektą, konfliktus Kongo Demokratinėje Respublikoje ir Sudane bei daugeliu kitų svarbių klausimų.
Konferencijoje dalyvaus Vokietijos federalinis kancleris Olafas Scholzas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Prancūzijos ir Lenkijos prezidentai Emmanuelis Macronas ir Andrzejus Duda, JAV viceprezidentas J. D. Vance‘as ir kt.
Renginyje taip pat dalyvaus aukščiausi NATO bei Europos Sąjungos atstovai – Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, ES užsienio politikos įgaliotinė Kaja Kallas, taip pat naujasis NATO generalinis sekretorius Markas Ruttė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!